לאחר הניצחון של בית"ר ירושלים אמש (שני) על מכבי נתניה 1:3, במועדון היו מאוד מרוצים ומחיוכים והחמיאו למאמן רוני לוי, שחרף הסגל החסר מאוד והעובדה שעל הספסל ישבו שלושה שחקני נוער ועוד חבר’ה צעירים, הצליח להוציא את הקבוצה למחצית שנייה מצוינת בה היא פירקה את היריבה.

בקבוצה היו מרוצים מאוד מהתצוגה של ליוואי גרסיה, שלראשונה בקריירת הבוגרים שלו כבש צמד. בבירה סיפרו כי לפני המשחק הבעלים משה חוגג עודד את הטרינידדי ואמר לו: “היום אתה תבקיע צמד”.

באימון המסכם שנערך ביום ראשון גרסיה עוד סבל מרגישות ובקבוצה לא היו בטוחים בכלל שהוא יהיה כשיר למשחק. בנוסף, ורק לאחרונה חוגג דחה הצעה גבוהה על השחקן מצרפת זאת לאחר שהמנהל המקצועי, יוסי בניון, אמר לבעלים כי הקשר עדיין לא מימש חלק גדול מהפוטנציאל שלו. בקבוצה מספרים כי מבחינת בניון, גרסיה יכול עוד להתפתח מאוד וצריך לתת לו לעשות זאת בבית”ר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוי: הגענו להרבה מצבים ובצדק ניצחנו

כחלק מהרצון לעזור להתפתחות של השחקן בן ה-22, בקבוצה עובדים עמו על הסיומת. הוא מגיע למצבים רבים, אך עד אמש, לא ניצל אותם לטובת כיבוש השערים. גרסיה מסומן כעת כמי שאמור להוביל את הקבוצה במקום גדי קינדה. האחרון אגב, יוצא הבוקר להתרשמות בקנזס סיטי עם בת זוגו וסוכנו דודו דהאן. בכל אופן בבית”ר מקווים שאחרי ששבר את המחסום הפסיכולוגי שלו מול השער, הטרינידדי יתפוצץ כעת. רוני לוי אמר על גרסיה כי "הוא מגלה רק חלק מהיכולות שלו ויש לו יכולות ענקיות".

בנוסף, עם הקבוצה מתאמן בימים האחרונים יהודה, אחיו הצעיר של גרסיה. בקבוצה עובדים על כך שהוא יצטרף ויושאל לקבוצה מהליגה הלאומית. בבית”ר בטוחים כי אם ליוואי שגר כיום לבד בבירה יוכל לצרף אליו את אחיו שיגור יחד עמו זה יעשה לו רק טוב. בקבוצה אמרו בצחוק: "תראו מה קרה בכמה ימים שאח שלו גר איתו, גרסיה פורח". המועדון הודיע כי שדראק אסייגבו, קשר בן 21 מניגריה, החל להיבחן בקבוצה.

שאדראק אסייגבו באימון, יוסי בניון מתצפת (דוברות בית"ר ירושלים)שאדראק אסייגבו באימון, יוסי בניון מתצפת (דוברות בית"ר ירושלים)
שאדראק אסייגבו (דוברות בית"ר ירושלים)שאדראק אסייגבו (דוברות בית"ר ירושלים)

אגב רוני לוי אמר על גרסיה ג'וניור: "הוא מרשים, הוא צעיר, בטח הוא ישחק בבית"ר ירושלים כשאני כבר לא אהיה המאמן. הוא שונה מליוואי, אבל מוכשר מאוד". כזכור, רק בשבוע שעבר בבית"ר הוציאו הודעה מיוחדת בערב שבת כי יש להם כוונה לשבת ולהאריך את החוזה של לוי בעוד עונה. עד כה זה לא נעשה.

גדי קינדה. בקבוצה מצפים ששני שחקנים יוחתמו במקומו (אורן בן חקון)גדי קינדה. בקבוצה מצפים ששני שחקנים יוחתמו במקומו (אורן בן חקון)

עוד בבית”ר: הבלם דיוגו ורדסקה הגיע למשחק אמש חולה ובשל הסגל הקצר לא הייתה ברירה והוא שיחק. בכל הנוגע לפצועים הרבים בקבוצה, עידן ורד שחזר לא מכבר להתאמן, לא ישוב בקרוב לסגל. בקבוצה אומרים כי יש כוונה להכין אותו בלי לחץ כדי שיחזור כמו שצריך לאחר אימונים מלאים טובים ונטולי כאבים. 

ואם כבר העזיבה של קינדה והסגל הקצר, בקבוצה מצפים לחיזוק של לפחות שני שחקנים בחלון ההעברות. כל הזמן דיברו על צירוף שחקן אחד, אך כאשר השחקן המצטיין של העונה עוזב, יש ציפייה שחוגג יחזק את הקבוצה בשניים. המאמן אף קיבל בימים האחרונים הצעה למכור את פרדי פלומין אך דחה אותה.

למשחק הגיעו אמש רק כ-6,000 אוהדים כאשר ההסבר אמש לכך היה מזג האוויר החורפי אך במועדון מודאגים מאוד מכך שהקהל לא מגיע בכמויות גדולות בהרבה כמו שהיה בעבר, וכפי שמצופה. במועדון מספרים כי חוגג הזמין סקרי אוהדים מחברות אובייקטיביות, כאשר בסקר אחד שכבר התקבל בבית וגן עולה כי לבית"ר יש את הקהל הגדול בישראל, אך זה לא בא לידי ביטוי. בבית"ר מנסים לפצח את הנושא ומתכוונים לנקוט בפעולות כדי לשנות את משוואת הקהל.   

אוהדי בית"ר ירושלים. מדוע הם לא באים בהמוניהם? (עמרי שטיין)אוהדי בית"ר ירושלים. מדוע הם לא באים בהמוניהם? (עמרי שטיין)

המגן, מקסים גרצ'קין שבישל אמש צמד סיכם את הניצחון על נתניה: “כמו תמיד זה תלוי רק בנו. שינינו קצת את הגישה, התאפסנו על עצמנו, עשינו את הדברים הפשוטים והבסיסיים שאנחנו עושים תמיד וזה הביא להצלחה. התקופה על הספסל עשתה לי רק טוב, לקחתי את זה כמו מקצוען".