לפני קצת פחות משנה רכש משה חוגג את בית”ר ירושלים, והוא הגיע עם המון חזון למועדון. אחרי מספר שנים בהן בית”ר הייתה קבוצה לא רעה שמסיימת בפלייאוף העליון, בא חוגג והצהיר שהוא הגיע לבירה כדי להביא תארים. הבעלים אף אמר שהוא לא מצפה שהדבר יקרה בתוך שנה, אלא מבין שבניית קבוצה היא תהליך.

הקיץ הנוכחי היה מאושר עבור אוהדי בית”ר ירושלים. משה חוגג השקיע הרבה מאוד כסף ברכישת שחקנים מצוינים כמו עלי מוחמד, לוי גרסיה, מיכאל אוחנה ושי קונסטנטין. אין לדעת אם מסע הרכש הזה יוביל להצלחה או לא, אך ללא ספק אפשר להגיד שקו הרכש של המועדון הוא נכון.

עלי מוחמד. לא יכול להיות שב-2019 עדיין מתעסקים בנושאי דת ולאום (אורן בן חקון)עלי מוחמד. לא יכול להיות שב-2019 עדיין מתעסקים בנושאי דת ולאום (אורן בן חקון)

אבל אנחנו צריכים להתעכב על העברה אחת, והיא כמובן של עלי מוחמד ממכבי נתניה. לא ייתכן שבשנת 2019 אוהדי בית”ר עדיין מתעסקים בנושאי דת ולאום בכדורגל. לא ייתכן שמשה חוגג צריך לקבל באימון הפתיחה שלו קריאות כנגד עלי מוחמד אחרי כל מה שהוא עשה בקיץ הזה. צר לי, אך עם התנהגות שכזו, המועדון צריך לעצור את ההכנות לעונה הקרובה ולמנוע את מה שעלול בסופו של דבר להוריד את כל ההשקעה לטמיון.

אבל בכל זאת, אם יש מישהו שיכול לשנות את התמונה זה חוגג בעצמו. בית”ר הודיעה באופן רשמי שהבעלים שוקל את המשך דרכו בקבוצה, ולחלוטין אפשר להבין אותו. אחרי מה שהוא נתן, זה לא מה שהוא היה צריך לקבל.

אוהדי בית"ר ירושלים באימון הפתיחה (איציק בלניצקי)אוהדי בית"ר ירושלים באימון הפתיחה (איציק בלניצקי)

אבל משה חוגג, אם אתה לא תעשה את זה – אף אחד לא יעשה את זה. אתה תשנה את בית”ר ירושלים. אני סמוך ובטוח שהרוב המוחלט של אוהדי הקבוצה אינו מתעסק בענייני לאום כזה או אחר של שחקן, ואני באופן אישי מכיר לא מעט אוהדי בית”ר שלא מגיעים למשחקים בגלל קריאות גזעניות כאלה ואחרות. 

עכשיו חוגג צריך לנשוך שפתיים ולהמשיך בדרכו. לא לוותר ולעצור את מה שהחל לעבוד. ראינו בעונה שעברה את אוהדי בית”ר ירושלים נרגעים לחלוטין וכמעט לא מגיעים לבית הדין. עכשיו משה חוגג צריך להנחית שחקן מוסלמי בבית וגן. בסוף הוא יצליח להעביר את המסר שלו. הכדורגל בפרט והספורט בכלל נועד להנאה, לא לשנאה.

משה חוגג באימון בית"ר ירושלים. רק הוא יכול לשנות (איציק בלניצקי)משה חוגג באימון בית"ר ירושלים. רק הוא יכול לשנות (איציק בלניצקי)

הכתוב הינו טור דעה.