אחרי שרשמה ארבעה ניצחונות רצופים בליגה ונצמדה לצמרת הגבוהה, בית”ר ירושלים רוצה להמשיך במומנטום האדיר שלה וביום ראשון ב-20:15 מצפה לה קרב צמרת מסקרן במיוחד מול מכבי חיפה. מאמן הקבוצה מהבירה רוני לוי ערך היום (שישי) מסיבת עיתונאים לקראת המפגש. המסע”ת הועברה בשידור חי כאן באתר.

הקבוצה מהבירה מגיעה למפגש במומנטום אדיר כשהיא במקום הרביעי וסוף כל סוף מתחילה לממש את הפוטנציאל שטמון בה. עבור רוני לוי מדובר במפגש מרגש במיוחד מול האקסית במדיה זכה בשלל תארים במהלך הקריירה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוני לוי: צריך לחשוב מי יחליף את קינדה

המאמן הפתיע באימון הקבוצה כשבחלק של הרצת ההרכב למשחק ביום ראשון בסמי עופר, הוא תרגל מערך של שלושה בלמים: דיוגו ורדשקה, טל בן חיים ואור זהבי, כאשר אנטואן קונטה ומקס גרצקין אמורים להיות חופשיים יותר על הקווים למשימות התקפיות.  ההחלטה הסופית על המערך איתו תעלה הקבוצה, תתקבל רק בסיום האימון המסכם מחר. 

טל בן חיים (אחמד מוררה)טל בן חיים (אחמד מוררה)

בנוסף, תורגלו בחלק ההתקפי לירן רוטמן ופרדי פלומין ונראה שבסופו של דבר רק אחד מהם יפתח בקישור, כששלומי אזולאי וליוואי גרסיה ישלימו את החלק ההתקפי. מי שיחסרו לרוני לוי הם גדי קינדה המוצהב, אופיר קריאף שמחלים מפציעה וצפוי אחרי הפגרה לחזור לסגל ועידן ורד שגם כן מתגבר על פציעה. כל הכרטיסים שהוקצו לאוהדי בית״ר נמכרו.

פרדי פלומין יחד עם אנטואן קונטה (חגי מיכאלי)פרדי פלומין יחד עם אנטואן קונטה (חגי מיכאלי)

רוני לוי אמר בפתח דבריו: “כל משחק צריך לקחת במלוא הרצינות, בין אם הוא נגד יריבה מהצמרת או מהתחתית. כמובן שיש משחקים שנראים יותר חשובים בפני התקשורת והקהל מבחינת עניין אבל מבחינתנו המשחק הוא חשוב ואנחנו רוצים לנצח בו”.

למה בית”ר לא רוצים לצאת בהצהרות: “אמרתי גם אחרי המשחק שמדברים במעשים, כשמנצחים ומשחקים טובים מייצרים ציפיות והן עולות באופן טבעי. אז בוא נמשיך לנצח ואז הדברים יבואו מאליו, גם כשלקחתי אליפות קודם כל שיחקנו טוב ואז הדברים דיברו בעד עצמם”.

רוני לוי (רדאד ג'בארה)רוני לוי (רדאד ג'בארה)

למה לא מדברים עליהם ואם זה טוב: “כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה, מסתכלים על הטבלה ורואים איפה בית”ר נמצאת וזה מה שחשוב”.

מערך שלושת הבלמים: “אנחנו רוצים לתרגל עוד אפשרות לשלב הזה אולי לעתיד, אנחנו בדרך כלל משחקים אותו סגנון, אבל לתת לקבוצה עוד רעיון זה טוב”.

טל בן חיים עם הכדור (ניסן עייש)טל בן חיים עם הכדור (ניסן עייש)

המחסור של קינדה ומי יחליף אותו: “גדי משקיע המון ואנחנו מאחלים לו המון בהצלחה ובריאות. יש לנו חומר למחשבה לקראת המשחק”.

המשחק נגד מכבי חיפה בפן האישי עבורו ועבור יוסי בניון: “אנחנו מדברים עליו כמו על כל משחק, יש לנו המון כבוד לחיפה”.

גדי קינדה (חגי מיכאלי)גדי קינדה (חגי מיכאלי)

הידיעות לגבי השופט מבחינת חיפה: “אתם צריכים לשאול אותם, אנחנו בינינו מאוד סומכים על השופט ואם נתנו לו לשפוט משחק כזה הוא ראוי לכך, אין פה עניין של מניפולציה מצד אף אחד”.

האם מכבי חיפה כזאת גדולה: “כן, היא קבוצה גדולה. הם צברו המון נקודות, יחס השערים שלהם נהדר, הם הבקיעו המון שערים, מגיעה להם את כל המחמאות”.

שחקני מכבי חיפה חוגגים (שחר גרוס)שחקני מכבי חיפה חוגגים (שחר גרוס)

האם ההרגשה היא שמדובר במשחק של צומת דרכים: “אנחנו בשלב יחסית מוקדם, ניצחון חוץ מולם ייתן לנו המון אנרגיה וביטחון לעתיד וכמובן ששלוש נקודות יעזרו לנו להתקדם במעלה הטבלה, אבל יש עוד המון זמן להשיג נקודות”.

דיוגו ורדשקה דיבר גם הוא לקראת ההתמודדות ושיתף בתחושותיו אחרי המשחק הראשון שלו בבית”ר: “ זה היה משחק קשה עבורי, משחק רע עבורי, לא הצלחתי להתרגל כמו שצריך לכדורגל בישראל אז”.

דיוגו ורדשקה (רדאד ג'בארה)דיוגו ורדשקה (רדאד ג'בארה)

החשיבות של המשחק: “הם אמרו לי שזה משחק גדול שאנחנו רוצים לנצח, כמובן כמו כל משחק, תהיה אווירה טובה”.

האם הוא המגן בכושר הכי טוב בקבוצה: “אני יודע שאני יכול להיות טוב יותר, אני יכול להיכנס לכושר יותר טוב ממה שאני עכשיו, אני מתאמן קשה לקראת המשחקים”.

דיוגו ורדשקה ורוני לוי (רדאד ג'בארה)דיוגו ורדשקה ורוני לוי (רדאד ג'בארה)

מה השינוי בין המשחק הראשון שלו בקבוצה למשחקים האחרונים מבחינת ספיגות: “אנחנו צופים אחרי כל משחק בוידאו כדי לדעת מה צריך לשפר, אנחנו עובדים על זה, זה טוב לנצח אבל זה חשוב לא לספוג שערים”.

האם אפשר להילחם על האליפות: “אנחנו לוקחים את זה משחק אחרי משחק. המטרה שלנו היא לנצח את חיפה כרגע”.

האם הלחץ בספרד ובפורטוגל זהה לזה שבבית”ר: “שיחקתי בקבוצה השנייה של פורטו אז אין כזאת אווירה, אבל כן הגיעו 25-30 אלף צופים לכל משחק אז אני כן רגיל לכמות כזאת של קהל”.

אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)