הפועל תל אביב בוחנת בימים אלו את חואן לסקאנו, שכבר סיכם את תנאיו ויחתום אם ירשים מול הפועל כפר סבא ביום שני, כשבמקביל היא מנסה לחזק את חוליית ההגנה, אולי בבלם זר, בעוד הכל כפוף למכירתו האפשרית של אוראל דגני. 

כפי שכבר פורסם ב-ONE, האדומים שוקלים מספר אפשרויות, כולל, לטענת אנשי המועדון, צירוף זר שישי להגנה, כשחלוץ אמור להיות החמישי, אך לסקאנו עדיין לא חתם וקשה לפי שעה להעריך אם מהלך כזה, של החתמת שני זרים עד פתיחת העונה בליגת העל, ייצא אל הפועל. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: הדשא של בלומפילד ממלא את המגרש

דגני, שמחוזר על ידי בית"ר ירושלים, מתאמן עם חבריו לקראת המשחק מול כפ"ס, אך במקביל מתנהלות שיחות בין ראשי בית"ר לבין בעלי הפועל ת"א בנוגע להעברתו, כאשר הירושלמים מנסים להגיע למתווה לפיו הבלם יעבור לבירה בפחות מ-400 אלף דולר – דבר שלא בא בחשבון במתחם חודורוב.

כל עוד דגני נשאר בהפועל ת"א, האפשרויות הכלכליות של המועדון מוגבלות בינתיים, ואם יעזוב אולי תתקבל החלטה לצרף שני שחקני הגנה. צריך לזכור שישנו גם צורך עז לחזק את ההתקפה ולכן בימים האחרונים, ועדיין, אביטן והבעלים מתחבטים בלא שאלות שהתשובות עליהן כפופות אחת לשנייה. לצורך העניין, אם דגני יימכר בקרוב, צירוף בלם זר יהפוך לריאלי יותר מבחינה כלכלית.

אוראל דגני (רדאד ג'בארה)אוראל דגני (רדאד ג'בארה)

אפשרות נוספת היא צירוף חלוץ ישראלי, שתאפשר צירוף בלם זר ועדיין לקבל את המענק, כאשר לאחר שאביטן קיבל הצעות לצרף את שמעון אבוחצירה ואלי אלבז וכרגע הוא לא מעוניין בהם, חלוץ נוסף שעלה על הפרק הוא גיל יצחק ממכבי חיפה ושמו עלה בימים האחרונים במתחם חודורוב, כאשר כידוע כרגע לפחות הוא לא נמצא בתוכניות המקצעיות של הירוקים.

גיל יצחק באימון (איציק בלניצקי)גיל יצחק באימון (איציק בלניצקי)

מי שעשוי להיות הבלם הזר שיצורף הוא ההולנדי דריל לקמן, שעל מועמדותו לאדומים פורסם לראשונה ב-ONE בחודש שעבר. כזכור, הבלם בן ה-29 שמייצג את נבחרת קורסאו כבר סגר את תנאיו במתחם חודורוב והיה על סף מעבר להפועל, אך לבסוף המאמן ניסו אביטן החליט להשהות את ההחלטה בנוגע אליו, כשמרווין פירסמן נוסה כבלם, דני גרופר החל לשמש כמגן שמאלי במקומו וכל זה קרה עוד לפני שהיחסים עם דגני התדרדרו. 

כעת, לאחר משחק ההפסד לסקציה נס ציונה והתצוגה ההגנתית החלשה, בהפועל ת"א העלו שוב את שמו של לקמן ונשקלת אליו פנייה מחודשת. לפי שעה, בהפועל ת"א מתלבטים ורוצים להמשיך ולבחון את לסקאנו, כשנכון להיום, האדומים לא ממהרים לוותר על 300 אלף השקלים ממנהלת הליגות.

דריל לקמן במדי נבחרת קוראסאו (רויטרס)דריל לקמן במדי נבחרת קוראסאו (רויטרס)

בכל הנוגע לצירוף בלם ישראלי, שיאפשר לאדומים חיזוק להגנה מבלי לוותר על המענק בעבור רישום חמישה זרים בסגל, המועמד הבכיר ביותר שפנוי הוא שיר צדק, אבל הוא לא ממש מתקרב למתחם חודורוב. ל-ONE נודע כי הפערים בנוגע לצדק דווקא הלכו וגדלו ביחס לחודש שעבר, אז הוא כבר היה על סף חתימה לפני היציאה למחנה האימונים. 

יש לציין כי השיחות לגבי צדק מצד הבעלים, שבימים האחרונים מתייעצים ביניהם לגבי האפשרויות הכלכליות שעומדות לרשותם ומנסים להיענות לדרישות החיזוק של המאמן, התקיימו בתיווכו של סוכן השחקנים דודו דהאן, בעוד הפועל ת"א לא שוחחה ישירות עם הבלם כבר כחודש. אותם פערים נובעים לאו דווקא בשל הפיצוי של צדק מב"ש אלא מצד ההצעה של הפועל ת"א.

שיר צדק (רדאד ג'בארה)שיר צדק (רדאד ג'בארה)

במצב כזה, אם יוחלט באופן סופי ללכת על צירוף בלם ישראלי, האפשרויות של אביטן יהיו של מתן אוחיון ושל דודי תירם, שעל מועמדותם פורסם לראשונה ב-ONE, כששני הבלמים הנם שחקנים חופשיים שהוצעו למועדון בתקופה האחרונה.