בית"ר ירושלים תחזור לישראל הלילה ממחנה האימון בן 10 ימים בפולין. אם דן איינבינדר אמר לפני המחנה בציניות כי תמיד רצה “לשחק עם פברגאס”, לפחות במחנה האימונים בפולין הוא היה במתקן בו התארחה נבחרת ספרד ב-2012 וחלק מהמקום קרוי על שם שחקני ואנשי הצוות של אלופת אירופה דאז. חדר אינייסטה ומגרש סרחיו ראמוס הם רק חלק מהקוריוזים של המתחם בו התארחה בית"ר בפולין.

אבל אם מתייחסים ברצינות, בית"ר מסיימת מחנה שהיא בסך הכל מאוד מרוצה. גם הבעלים משה חוגג ששהה במקום לסירוגין היה מאוד מרוצה ממה שראה והתלהב בעיקר מהיכולת האישית של שחקניו. זה נכון שהקבוצה צריכה עדיין להתחזק בבלם ומגן שמאלי אך בבירה משוכנעים: "יש כאן קבוצה להיאבק על אליפות, לא פחות מזה. חובה לכוון גבוה עם הסגל הזה".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משה חוגג ויוסי בניון בקרב פנדלים

בצוות המקצועי מגדירים את השחקנים "ילדים טובים" ולמעט אסיפה אחת בה רוני לוי כעס על שחקניו שהורידו קצב באימון הוא היה מרוצה מהרצינות לאורך המחנה. מצוקת הבלמים ניכרת כאשר טל בן חיים פצוע ואילו גם המחליפים שלו אופיר קריאף ואנטואן קונטה סבלה מרגישות ומתיחות לאורך המחנה והיו צריכים לאלתר. גורם בבית"ר אמר: "גם אם זה ייקח עד סוף אוגוסט, נחפש בלם ברמה גבוהה, בינוני אפשר להביא בכל רגע".

בנוגע לקישור של הקבוצה, החיבור בין עלי מוחמד, גדי קינדה ומיכאל אוחנה הלהיבה מאוד את אנשי המועדון. בנוסף, ישנה שביעות רצון מהמגינים החדשים מקס גרצ'קין ושי קונסטנטין וכמו כן משלומי אזולאי בחוד ההתקפה. רוני לוי מרבה להעיר לגדי קינדה ופרדי פלומין לשחרר את הכדור בזמן ולשחק מהר יותר, וגם מעיר לא מעט לאור זהבי הצעיר שיהיה אחראי ומרוכז.

מקס גרצ'קין במשחק האימון נגד פאפוס (דוברות בית"ר ירושלים)מקס גרצ'קין במשחק האימון נגד פאפוס (דוברות בית"ר ירושלים)

מה שקצת העיב על התחושה הכללית זהו החשש שהעונה עלולה להיפגע עקב המלחמות בין חוגג ללה פמיליה. בזמן שהותו של חוגג במתחם נערכה ישיבה לילית ארוכה בנושא וישיבה נוספת צפויה להתקיים היום או מחר, לאחר שמוני ברוש ואלי אוחנה חזרו אמש לישראל. איך כל זה ייגמר? לא ברור, אך אין ספק שההחלטה של חוגג בנוגע לקהל עשויה להשפיע מקצועית על בית"ר ירושלים 2019/20.