אחרי שניפץ לאחרונה עוד שיא בקריירה הענפה שלו, כששבר את שיא הכיבושים לעונה בליגה הסינית, ערן זהבי, הכוכב שנע מציון דרך אחד לאחר, עומד בפני יעד נוסף ויוקרתי בהחלט – מלכות השערים במוקדמות יורו 2020. רגע לפני צמד מחזורים שינעלו את שלב הבתים של הטורניר, זה הזמן לבדוק מה נותר למספר 7 עד המטרה ובעיקר מי עומד בדרכו.

כוכב נבחרת ישראל וגוואנגז’ו ר.פ מוליך את טבלת הכיבושים של המוקדמות עם 11 כאלה, כאשר מי שדולק בעקבותיו לכל אורך הקמפיין הוא ארטיום דזיובה הרוסי שמשחק בזניט סנט פטרסבורג והרשית 9 שערים. ממש מאחוריהם ניצבים שני חלוצי נבחרת אנגליה – הארי קיין וראחים סטרלינג עם 8 כיבושים כל אחד. גם לאלכסנדר מיטרוביץ’ הסרבי אפשרות לעשות זאת כשבמאזנו שבעה שערים במקום החמישי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ביטון: "זה מבחן אופי עבורנו"

זה מה שנותר להם

מלך שערי המוקדמות, זהבי, ינסה לשמור על הפסגה גם לאחר שני המשחקים הקרובים של נבחרת ישראל, האחד מול פולין והשני מול מקדוניה הצפונית. מפגשים לא פשוטים לאור העובדה שמשחק הראשון מול הפולנים הנבחרת לא הצליחה לכבוש בעוד במפגש הביתי מול המקדונים זהבי כבש שער אחד ב-1:1.

מספר 7 בכחול-לבן יכול כמובן לשמור על הפסגה גם אם לא יכבוש ובשביל זה יקווה למעידה של חבריו לצמרת הכיבושים. דזיובה ונבחרת רוסיה יפגשו את בלגיה בבית, משחק קשה במיוחד אולם הבלגים כבר העפילו ויש לכך חשיבות, בעוד במפגש שיחתום את המוקדמות עבור הרוסים ייערך אצל סן מרינו, מקום בו בהחלט החלוץ הרוסי יכול לחגוג.

ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)ערן זהבי חוגג (רדאד ג'בארה)

בנוגע לסטרלינג, לכוכב של מנצ’סטר סיטי יהיה משחק אחד בו יצטרך לכבוש רביעייה לפחות וזה יקרה מול קוסובו במחזור האחרון, זאת לאור העובדה שהושעה מהמשחק הקרוב מול מונטנגרו בשל עימות עם ג’ו גומס. לעומתו, חברו להתקפה, קיין, יוכל לעשות זאת בשני המשחקים הקרובים של אנגליה.

באם המרחק מהפסגה יישאר בעינו, למיטרוביץ’ מנבחרת סרביה יהיה אמנם סיכוי אך זה לא יהיה פשוט כלל, שכן הסרבים יפגשו את לוקסמבורג החלשה ולאחר מכן את אוקראינה החזקה, כאשר בשני המשחקים יצטרף לפחות חמישה שערים.