מכבי תל אביב ירדה אמש (שני) מהר מגג העולם אחרי שבוע מהנה מאוד מבחינתה. זה קרה ב-0:0 מול בית"ר ירושלים בסמי עופר, במשחק רדיוס אליו הגיעו כ-20,500 צופים ובסיומו הפער בצמרת ירד לארבע נקודות בלבד. מנויים רבים של הקבוצה בחרו בצדק להישאר בביתם, האחרים שבחרו להגיע סבלו בפקקים איומים בהלוך ובחזור (מי שיצאו מחיפה ב-23:00 לכיוון תל אביב הגיעו רק בשעה 1:10 ליעד) ובמועדון יקוו מאוד כי אותה ועדה שהוקמה ע"י ההתאחדות לכדורגל - תוציא את העונש הזה ממדרגות הענישה ותמצא לו חלופה ראויה. 

כך או כך, במועדון החמיאו לאוהדים שהגיעו והגדיל לעשות ולדימיר איביץ' שהתייחס לכך בעצמו במסיבת העיתונאים שאחרי המשחק: "אני מודה לכל מי שהגיע לכאן. זה לא מובן מאליו שכל כך הרבה אנשים נסעו עד חיפה, באמצע השבוע, בערב, ביום בו הם עובדים ובאו לתמוך בנו. אנחנו מעריכים את זה מאוד. רצינו שהם יחזרו את הדרך לביתם עם שלוש נקודות ואחרי עוד ניצחון, נקווה לעשות את זה בפעם הבאה".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוי: מכבי קבוצה נהדרת, צריך לפרגן להם

 במכבי ת"א נתקלו מול בית"ר באותו סיפור מוכר. או שמא נגיד, נתקעו. הקבוצה של רוני לוי הגיעה למשחק והציגה בעיקר התגוננות חסרת תקדים, לא כזו שרגילים לראות מהירושלמים מול הצהובים-כחולים בשנים האחרונות, בהן אין עוררין מי הבכירה יותר בליגת העל, ועדיין ברוב המקרים המשחקים בין הקבוצות מתעלים לרמה גבוהה. הפעם, הירושלמים תחת מעטה הסגל החסר, החליטו לסגור את המשחק וחתרו ל-0:0 מהרגע הראשון. "אי אפשר להגיד שציפינו שהם יהיו כל כך הגנתיים, אבל ידענו שזה לא יהיה משחק פתוח. כולם ראו מה אנחנו מסוגלים במשחק פתוח אז ציפינו שיהיה קצת אחרת, אבל לא ככה", אמרו במועדון. 

אייל גולסה ואנריק סבוריט מאוכזבים (רדאד ג'בארה)אייל גולסה ואנריק סבוריט מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

בקבוצה של איביץ' מדברים שוב על כך שהם חסרים את הרגל המסיימת, אך גם אלמנטים נוספים. הם לא מצליחים לייצר מספיק שערים במצבים נייחים, דבר שכן קרה בעונה שעברה, מאיימים מעט מאוד מחוץ לרחבה ובעיקר חסרים את היכולת של דור מיכה לפתוח את הגנות היריבה כפי שהוא עשה בעונה שעברה. במכבי ת"א מצפים כי הסרבי, שהוכיח שתחתיו שחקנים רבים התקדמו והשתפרו, יצליח לשנות את המומנטום הרע שתופס את מיכה העונה ויחזיר אותו לעניינים בחלק האחרון של העונה כאשר הגענו אל נקודת האמצע שלה. 

דור מיכה מאוכזב (רדאד ג'בארה)דור מיכה מאוכזב (רדאד ג'בארה)

בכל הנוגע לחיזוק, השבוע תתקיים הפגישה עם בעלי הפועל רעננה, אשר אלון, בכל הנוגע לאפשרות שקייס גאנם יעשה את הדרך ההפוכה. מדובר בעסקה שיכולה להסתכם בהעברה קבועה תמורת שחקנים וסכום כספי קטן, או אפילו השאלה עם אפשרות רכישה, כאשר גם מי שיעשו את הדרך ההפוכה יהיו שחקנים מושאלים. ברעננה מעוניינים במתן חוזז ובאורן שוינפלד אך לא פסלו שיבקשו שחקנים אשר שייכים לצהובים ונמצאים בבית"ר ת"א\בת ים. כרגע המכשול העיקרי בעסקה הזו הוא הרצון של שחקנים כמו חוזז ושוינפלד, לעבור לרעננה בהעברה קבועה ולכך יצטרכו הצדדים למצוא פתרון. 

קייס גאנם עם הכדור (רדאד ג'בארה)קייס גאנם עם הכדור (רדאד ג'בארה)

אגב, בעניין התקרית עם פרדי פלומין בסיום המשחק, הטענות שהגיעו לאנשי המועדון הן כי "השחקן ספג קללה מאוהד אחד בלבד, שאינה על רקע גזעני. לא שמענו נהמות לעברו". יש לציין כי צוות השיפוט בסמי עופר היה ער לאירועים, יציין זאת בדו"ח שיוגש היום ועל כן השחקן צפוי לעמוד לדין. 

צ'יקו אופואדו מול פרדי פלומין (רדאד ג'בארה)צ'יקו אופואדו מול פרדי פלומין (רדאד ג'בארה)

"אנחנו ממש לא מבסוטים מזה שבית"ר ירושלים מרוצה מכך שהיא סיימה פה ב-0:0", סיכם עומר אצילי. "המטרה שלנו הייתה לנצח, אבל מתקדמים האלה עכשיו ליום שבת. אני לא יודע אם אפשר להגיד שהייתה נפילה ביכולת שלנו ביחס לשבוע שעבר. זה פשוט לא היה משחק פתוח כמו שהיה נגד מכבי חיפה. אני חושב שאם היינו מבקיעים את הראשון, המשחק היה נפתח. הלך לנו קשה ולא הצלחנו. זה היה משחק חשוב לשתי הקבוצות וידענו שאם בית"ר תנצח היא תיצמד לחלק העליון, אנחנו באנו כדי לנצח אבל לא הופתענו מהדרך בה הם שיחקו".

המעבר מרגע השיא מול חיפה למשחק הזה: "בסך הכל זה לא שעברו יומיים או שלושה מהמשחק בחיפה. היה לנו שבוע שלם, התאוששנו, ישנו כמו שצריך, חזרנו לעצמנו והייתה התכוננות ארוכה למשחק אז לדעתי זוהי לא הסיבה. פשוט התפתח משחק שונה מאוד ואם היינו כובשים את הראשון הכל היה נראה אחרת".