ביום שני הקרוב בשעה 20:15 יתקיים משחק בין מכבי תל אביב לבית"ר ירושלים, כאשר בשל התפרעות קומץ מהאוהדים של אלופת ישראל בדרבי, הוטל על הקבוצה של ולדימיר איביץ’ עונש רדיוס ולפיכך היא נאלצה להעביר את המשחק מבלומפילד, אצטדיונה הביתי, לסמי עופר שבחיפה.

הדבר מקומם מאוד עבור שתי הקבוצות, שכן מדובר בלמעלה מ-30 אלף אוהדים שייאלצו לנסוע מתל אביב ומירושלים עד לחיפה, (למעלה מ-90 ק"מ מת"א עד חיפה, למעלה מ-115 ק"מ מירושלים לחיפה). מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, טען: "העברת המשחק ביום שני תעלה לאוהדים למעלה מ-10 מיליון ש"ח, ההתאחדות לכדורגל צריכה לקחת אחריות על כל ההוצאות של האוהדים שייאלצו לנסוע לחיפה".

האצטדיון שמגיש כדורגל מצויין ומנות גורמה

מרום הוסיף כי: "כתוצאה מהעברת המשחק לחיפה - אוהדי מכבי ובית"ר יאריכו נסיעתם בכ-2,760,000 ק"מ בעלות המוערכת בכ-10,598,400 ש”ח. פרט לכך, להערכתנו הדבר גוזל לפחות שעת עבודה אחת מהאוהדים, שיצטרכו לצאת מהעבודה מוקדם יותר. שכר שעת עבודה (שכר מינימום) הוא 29.12 ש”ח, לכן מדובר בעוד 873,600 ש”ח לכל הפחות. כמובן שלהוצאות האוהדים צריך להוסיף גם את עלות כרטיס הכניסה למשחק – גם היא אינה זולה כלל”.

“למעשה – האוהדים לא מקבלים את המוצר אותו קנו. חשוב מאוד לאפשר לאוהדים המעוניינים בכך, כולל המנויים, את ביטול העסקה - ולהשיב להם את הכסף במלואו. ההתאחדות לכדורגל צריכה לקחת אחריות על כל ההוצאות הנגרמות לצרכנים שרכשו כרטיסים, נפגעו - ונאלצים לבטל הגעתם למשחק".