הלם וטלטלה בבית”ר ירושלים אחרי ההדחה הכואבת מגביע המדינה כשנכנעו 5:3 בפנדלים למכבי פתח תקווה ברבע הגמר אמש (חמישי). מעמדו של רוני לוי לא ברור, כאשר אמנם יש לו אופציה להארכת חוזה באופן אוטומטי אם הקבוצה תגיע לאירופה, אבל כרגע לא ברור האם הוא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה. אחרי ההפסד, בצוות המקצועי מדברים על כך שצריך לדעת להתמודד עם רגעים כאלה, אך מנגד אפשר לומר שאחרי ההדחה, המניות של המאמן הירושלמי בירידה. 

עשרות אוהדים התגודדו בסיום המשחק מחוץ לשער השחקנים, קיללו את המאמן וקראו לו להתפטר. על פי הידוע ל-ONE, לא בטוח בכלל שרוני לוי ירצה להמשיך במועדון באווירה שנוצרה סביבו.

אוהדי בית"ר מחכים ליציאת אוטובוס השחקנים (חגי מיכאלי)אוהדי בית"ר מחכים ליציאת אוטובוס השחקנים (חגי מיכאלי)

בעלי בית”ר, משה חוגג, יצא מהאצטדיון מנתניה מרוסק, כשהאכזבה הייתה גדולה. שי קונסטסטין ואופיר קריאף פרצו בבכי, אחד השחקנים סיכם: “לא היינו טובים, לא הגיע לנו לעלות שלב, עשינו בושות”.

רוני לוי (חגי מיכאלי)רוני לוי (חגי מיכאלי)

השפעות הכישלון המקצועי העונה יובילו את חוגג לפעול אחרת לגמרי בעונה הבאה. חוגג כבר פועל להקמת מערך סקאוטינג חדש במטרה לאתר שחקנים עם פוטנציאל עתידי. הבעלים של המועדון מהבירה מתחיל להבין שהוא צריך “להחליף דיסקט” לקראת העונה הבאה, כפי שמגדירים זאת במועדון. 

משה חוגג ביציע (חגי מיכאלי)משה חוגג ביציע (חגי מיכאלי)

העונה הזו של בית״ר ירושלים תוביל ללא מעט הסקת מסקנות מצד הבעלים משה חוגג בכל הקשור לתקציב הקבוצה בעונה הבאה ולאופן שבו תתבצע רכישת שחקנים עבור בניית הסגל. 

“קבוצה עם תקציב של מיליונים בודדים עולה בכל פרמטר על קבוצה של 80 מיליון”, הודה בכאב גורם בבית”ר. ההבנה במועדון היא שכסף ותקציב מנופח זה לא בהכרח הפרמטר שמוביל להצלחות. “נצטרך בעונה הבאה לעשות דברים עם המון מחשבה ולהבין שהכסף לא מבטיח כלום”, סיכמו בירושלים. 

שי קונסטנטין (חגי מיכאלי)שי קונסטנטין (חגי מיכאלי)

משחקי הפלייאוף העליון יהיו מבחן עבור כל שחקן ושחקן בקבוצה, שחקנים עם חוזים שלא יימצאו מתאימים לא ימשיכו בעונה הבאה בבית”ר. חוגג שהשקיע עשרות מיליונים יסיים עונה שנייה באכזבה, זאת לאחר שהעניק את כל האמצעים למועדון ולקבוצה שהתרסקה מול קבוצה מהליגה השנייה. גורם במערכת אמר ל-ONE: “זה הזמן לחשבון נפש”.

ההפסד יכול להוביל למכה כלכלית עבור המועדון שאיבד סיכוי לתואר השנה, מה שיכול להוסיף לחוסר עניין בקרב האוהדים במשחקי הפלייאוף. 

בנושא אחר, ביציע הכבוד התפרץ אחד מאוהדי בית״ר בצעקות וקללות לעבר אנשי בית״ר, יוסי בניון הגיב והדבר הוביל לעימות מילולי בין השניים. האירוע גלש להתערבות של מאבטחים מאחר ואוהדים אחרים קמו להתעמת עם אותו אוהד שהתפרץ וקילל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: ״נבוא לחצי הגמר לנצח״