המשחק המרכזי של המחזור ה-23 שייך לבית”ר ירושלים. החבורה מהבירה השיגה 0:2 גדול על מכבי חיפה בטדי בזכות שערים של אלירן עטר בבכורה ופרדי פלומין. רוני לוי בהחלט יכול להיות מרוצה, קבוצתו שלטה לאורך רוב הדקות וקטפה את 3 הנקודות מול הירוקים, להם נכנעה בסיבוב הקודם בסמי עופר.

לקראת סיום המשחק נרשם אירוע מכוער – אחרי שכבש את השער השני לזכות קבוצתו וסגר בעצם את הסיפור, פרדי פלומין התגרה באוהדי מכבי חיפה, זאת לאחר שעוד במהלך המחצית הראשונה התלונן בפני הקוון על נהמות לעברו.

בבית”ר ירושלים חיזקו את פרדי פלומין שאחרי שכבש רץ לכיוון היציע של אוהדי מכבי חיפה והוריד את החולצה. לאחר האקט הזה ניסו מספר שחקנים למנוע ממנו התגרות נוספת באוהדי חיפה מחשש שיספוג כרטיס אדום. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: הפסדנו 3 נקודות יקרות

בסיום המשחק פלומין סיפר בחדר ההלבשה את מה שקרה: ״במחצית הראשונה שיחקתי על הקו והייתי קרוב ליציע של אוהדי מכבי חיפה, מהתחלה שמעתי נהמות לעברי, כל הזמן, אמרתי את זה לצוות השיפוט, אפילו שלומי אזולאי שמע ואמר לי להתעלם ולא לתת לאוהדים להוציא אותי מריכוז. אחרי שכבשתי רצתי ליציע של אוהדי חיפה והורדתי את החולצה כאות מחאה״. לאחר מכן הבינו השחקנים כי פלומין הוריד את החולצה ופרש ידיים לצדדים כדי להגיד - ״זה מי שאני ואני גאה בכך״. 

כתבנו דורון בן דור מוסר כי שופט המשחק רועי ריינשרייבר מתכוון לציין בדו"ח שלו כי השחקן פנה אליו בסמוך למחצית ולשופט הקו והתלונן שהוא שומע קריאות גזעניות. השופט ביקש מהמשקיף לבדוק את הנושא וברגע שלא נמצאה הוכחה, המחצית נפתחה כרגיל. לטענת צוות השיפוט, בסיום המשחק פלומין רץ לכיוון הקהל שכביכול הקניט אותו ובתגובה אוהדי חיפה נהמו לו. תובע ההתאחדות לכדורגל, עו”ד ניר רשף, יצטרך לקבל החלטה אם להעמיד בשל כך את חיפה לדין.

איתמר ניצן: “חושב שהחזרנו את האמון”

המאמן המנצח, רוני לוי, אמר בסיום: “זה ערב מצוין. ברור שהאמנתי, מאמין שאפשר לעשות דברים. עברנו חודש מורכב, עזב אותנו קינדה והיו לנו פצועים, שיחקנו עם הרבה מחליפים ונפלנו מהרגליים. צירפנו שחקנים איכותיים וזה מה שהיה חסר לנו, חושב שהגיע לנו הניצחון הזה. היה משחק טקטי מצוין כמו רבים השנה”.

פרדי פלומין חוגג אל עבר יציע אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)פרדי פלומין חוגג אל עבר יציע אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)
עופרי ארד ואנטואן קונטה מתעמתים (רדאד ג'בארה)עופרי ארד ואנטואן קונטה מתעמתים (רדאד ג'בארה)

עוד אמר: “השחקנים מבינים מה אנחנו דורשים, כשאתה מכניס שניים כאלה לפאזל הם מבינים את החלק שלהם. עם החלטה טובה יותר, כזו או אחרת, יכול להיות שהיינו מגדילים את התוצאה. במשחקים האחרונים הדברים הלכו קשה, הגענו לא נכון אחרי חודש קשה, מהיום נראה את בית”ר שאנחנו רוצים לראות. יש לנו קבוצה איכותית, אני מאוד רגוע וסומך על השחקנים”.

רוני לוי (אורן בן חקון)רוני לוי (אורן בן חקון)

“היו לנו הרבה ניצחונות ומשחקים נהדרים, מקווה שנתחיל סדרת ניצחונות מהיום. לפעמים שחקנים מגיעים לקבוצה חדשה ומצפים מהם שיהיו מובילים, גם לגדי קינדה לקח זמן לפרוץ, בטוח שעלי מוחמד ימשיך להציג את אותה היכולת בעתיד”.

היכולת של אנטואן קונטה: “אחת הדרישות מבחינתי ועבדנו עליה באימונים, זה להניע את הכדור מאחור למרות הלחץ והוא היה משמעותי מאוד. היציבות וההמשכיות היא מה שחשוב. הקבוצה הזו היא מיוחדת, יש לנו אווירה ודינמיקה מצוינות, לפעמים יש בריחות וצריך לדעת עם לדבר. ביום יום אני מאוד נהנה לעבוד עם כולם”.

עלי מוחמד (רדאד ג'בארה)עלי מוחמד (רדאד ג'בארה)

התחושות אחרי ניצחון מול קבוצה איתה היה מזוהה בעבר: “כולם יודעים את ההיסטוריה של עם מכבי חיפה, אבל הגענו והיינו מרוכזים בעצמנו. רצינו להחזיר לקהל הזה, שכשהוא דוחף אותנו ככה קשה מאוד נגדנו. טענות מהאוהדים? הקהל תמיד מצפה שהקבוצה תנצח ותשחק כדורגל טוב, אני מבין אותם ונעשה הכל כדי שישמחו וייהנו. מתחילת השנה אנחנו משחקים עם פלומין, קינדה, גארסיה ואזולאי, זה הרכב התקפי מאוד”.

יובל אשכנזי ושי קונסטנטין במאבק (אורן בן חקון)יובל אשכנזי ושי קונסטנטין במאבק (אורן בן חקון)

שוער בית”ר, שהדף פנדל, איתמר ניצן, סיפר: “רצינו לעצור את הרצף. אין דרך יותר טובה לעשות את זה בטדי מול קהל כזה, חושב שהחזרנו את האמון. התרכזנו בעצמנו, ידענו שנשחק מול קבוצה טובה ובאנו צנועים. התמקדנו בפרטים הקטנים, צריכים לראות את בית”ר משחקת ככה בכל משחק. הניצחון – אמירה, אנחנו עדיין בתהליך של בנייה. השמיים הם הגבול מבחינתנו. אני עובד מאוד קשה ונותן את כל כולי באימונים ומחוץ לאימונים ומקבל תמורה על המגרש. אומרים שמגיע לי להיות בנבחרת? מי שאמרו את זה צודקים”.

שי קונסטנטין חוגג עם איתמר ניצן אחרי עצירת הפנדל (אורן בן חקון)שי קונסטנטין חוגג עם איתמר ניצן אחרי עצירת הפנדל (אורן בן חקון)