אחרי אירועי הדרבי התל אביבי שכמעט והסתיים באסון לאחר שריפה ביציע שנגרמה מאמצעי פירטוכניקה שהוברחו לבלומפילד, האוהדים ממשיכים לעשות מה שהם רוצים והמצב ממשיך להתדרדר בעוד אוזלת ידה של המשטרה ניכרת.

במשחק הערב (שני) בטוטו טרנר, הקהל של הפועל באר שבע ובית”ר ירושלים השליך מספר אבוקות עשן לכר הדשא ואף הביא לעצירת המשחק למספר דקות. האוהדים שוב לא נתקלו בבעיות מיוחדות מצד האבטחה וכמו בדרבי הצליחו להביא למשחק אמצעי פירוטכניקה שונים.

המופע הפירוטכני של אוהדי בית"ר ביציעים בטרנר (מרטין גוטדאמק)המופע הפירוטכני של אוהדי בית"ר ביציעים בטרנר (מרטין גוטדאמק)

במהלך הדקות הראשונות של המשחק, שישה רימוני עשן של אוהדי ב”ש נזרקו בסך הכל לדשא ומהצד הצהוב שחור שש אבוקות ורימון עשן אחד. ביציעים שהודלקו האבוקות, מערכת כיבוי האש הופעלה. השאלה היא מתי מישהו יתעורר לפני שיקרה אסון ענק? 

לאחר מכן, משטרת ישראל הודיעה כי עצרה שמונה אוהדים, אשר על פי החשד ביצעו שימוש פחזני באש או בחומר דליק וגרימת נזק לרכוש. תחילה, עצרה המשטרה חשוד אחד תושב ירושלים כבן 24, ובמהלך המשחק נעצרו עוד שישה אוהדים נוספים ועוד אוהד אחד בחשד לגרימת נזק לרכוש. כאמור, סה"כ נעצרו 8 אוהדים (7 תושבי ירושלים ואחד תושב באר שבע) בהם 2 קטינים כבני 17 (אחד תושב ירושלים ואחד תושב באר שבע).

מהמשטרה נמסר: “לא נאפשר כל גילוי אלימות בתחומי האצטדיון ומחוצה לו או התנהגות שיש בה משום סכנה לציבור והפרת הסדר הציבורי. חקירת מקרים אלו נערכת תוך כדי משחק ולאחריו ותכליתה הרחקתם של החשודים המעורבים מהמרחב הציבורי סמוך ככל הניתן למועד ביצוע העבירה והרחקת הגורם המסכן”.