רגע לפני שהכוכב של בית”ר ירושלים, גדי קינדה, יעשה את דרכו לקנזס סיטי מחר, הקבוצה מהבירה תארח הערב (שני) ב-20:15 את מכבי נתניה באצטדיון טדי במטרה להשיג שלוש נקודות ולשמור על הסטטוס קוו בצמרת מול מכבי תל אביב ומכבי חיפה, שכבר ניצחו מוקדם יותר במחזור.

האופציות בסגל של המאמן רוני לוי הולכות ומצטמצמות, ולא סתם הוא שלח אתמול במסיבת העיתונאים מסר לבעל הבית, משה חוגג, באשר לאכזבה אם קינדה יעבור לחזק את הפועל באר שבע. אבל למעשה, המסר של לוי לא היה מקרי, בכלל לאור העובדה שלקחו לו באמצע העונה את השחקן הכי טוב שלו עד כה. בסופו של דבר, מה שקרה למעשה זה שרוני לוי נשאר עם הקבוצה של העונה שעברה שנלחמה על חייה כאשר היא מחוזקת במספר שחקנים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוני לוי: צריכים חיזוק להמשך העונה

בית"ר של התקופה האחרונה לא יכולה לקיים אימון רציני, כאשר חסרים לה כל כך הרבה שחקנים. ברשימת הפצועים יש לה את שלומי אזולאי וטל בן חיים, עידן ורד עדיין לא כשיר להיות בסגל, אנטואן קונטה רק חזר מהטיפולים אליהם יצא לדובאי וצרפת, ופרדי פלומין מורחק.

אם בתחילת העונה המטרה העיקרית של בית”ר הייתה להתמודד על האליפות, להוות פקטור רציני ויריבה ראויה למכבי ת”א ומכבי חיפה, כעת עם העזיבה של קינדה ומסכת הפציעות – גם המטרות השתנו, וכרטיס לאירופה ייחשב הישג. גם מי שהיה אופטימי, כבר התחיל להבין שהסגל שנמצא כיום בבית וגן שווה אולי מקום רביעי.

טל בן חיים ושלומי אזולאי (רדאד ג'בארה)טל בן חיים ושלומי אזולאי (רדאד ג'בארה)

אגב, בעל הבית משה חוגג לא חושב שהוא טעה בהתנהלות לגבי קינדה עם סעיף השחרור. חוגג בשיחות סגורות אומר למקורביו כי "להרבה שחקנים יש סעיף שחרור, כולם עושים מהסעיף הזה משהו חריג, מאוד מקובל בארץ ובעולם". אגב חוגג אומר כי מבחינתו גם בלי סעיף שחרור, הוא היה מוכר את קינדה ב-3.7 מיליון דולר.

חוגג למעשה צודק, כך שאם יש הצעה מוכרים שחקן מבחינתו, אבל למעשה חוגג עושה כמו אלי טביב. כאשר מוכרים שחקן מכינים תוכנית חלופית ובבית”ר לא הכינו תחליף. בסופו של דבר לכל דבר יש מחיר. המחיר של מכירת קינדה, המצטיין שלה העונה, הוא שבית”ר לא תוכל להיאבק על שלישיית המקומות הראשונה של ליגת העל.

משה חוגג (עמרי שטיין)משה חוגג (עמרי שטיין)

בן לדרמן התאמן עם בית”ר ביום שבת, אך היהודי-אמריקאי בן ה-19 לא צפוי להמשיך להתאמן עם הירושלמים. מי שעוד התאמן עם הקבוצה הוא אחיו של ליוואי גרסיה שהותיר רושם לא רע על האנשים בבית וגן. עוד מבחן יהיה הערב לקהל של בית”ר שלא בדיוק מגיע למשחקים. לאחר שסידרו שאטלים ודרכי הסעה זה יהיה מבחן האם בגלל השאטלים הקהל של בית”ר הפסיק להגיע לטדי או מסיבות אחרות. בעוד שמכבי חיפה הביאה השבוע מעל 18 אלף אוהדים, ספק גדול אם נראה הערב בטדי מחצית מכך.

הרכב בית”ר ירושלים: איתמר ניצן, שי קונסטנטין, אור זהבי, דיוגו ורדסקה, מקס גרצ’קין, עלי מוחמד, דן איינבינדר, אופיר קריאף, לירן רוטמן, ליוואי גארסיה ואנתוני וארן.

הרכב מכבי נתניה: דני עמוס, כארם ג’אבר, טים הויבך, רומן גולובארט, ויקי כחלון, אלמוג כהן, ניקו אולסק, גבי קניקובסקי, רועי קהת, יונס מלדה ופאטוס בצ’יראי.