בבית״ר ירושלים שמחו על הניצחון היוקרתי אתמול (ראשון), 0:1 על הפועל תל אביב, אבל כפי שאמר גורם במועדון ל-ONE, “יש לנו עוד במה להשתפר”, כשהכוונה היא בעיקר ליכולת של הקבוצה במחצית השנייה. 

בחדר ההלבשה בבלומפילד דיברו על כך שגם במשחק מול מכבי חיפה הייתה ירידה ביכולת במחצית השנייה ועל כך יצטרך המאמן רוני לוי לתת את הדעת ולמצוא פתרונות. האם הדעיכה קשורה לכושר הגופני? בבית”ר שוללים זאת וחושבים כי מדובר במשהו יותר מנטלי. 

פרדי פלומין שעבר סדרת חינוך אצל רוני לוי קיבל את חולצת ההרכב והוכיח את עצמו. גורם בצוות המקצועי סיפר ל-ONE מה שהתרחש בחודש האחרון עם פלומין: “באחד האימונים לפני המשחק שלנו מול מכבי נתניה, רוני לוי תפס את פלומין באימון ביום שישי ואמר לו כמה מילים באוזן, שכשחקן זה הדבר האחרון שהיית רוצה לשמוע. הוא הבין כבר אז שאם הוא לא מתחיל לשחק כמו שדורשים ממנו הוא יכול לשכוח מלשחק כדורגל בבית”ר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוי: ״מחצית שניה הלכנו יותר מדי אחורה״

“זה היה תהליך כי לפלומין יש נפש רגישה, הוא לוקח דברים ללב ולא תמיד מוציא החוצה. הוא עבר תהליך גם עם עצמו, לקח את עצמו בידיים ובפגרה טס לפאריס ועבד על עצמו מנטלית ופיזית עם מאמן אישי. הוא חזר מאופס ומפוקס ואתמול כולנו הרווחנו מזה. שמחים בשבילו וצריך לדאוג שתהיה לזה המשכיות”. 

חשוב לציין שפלומין הוא אחד השחקנים האהובים בבית וגן ולכן אתמול השחקנים שמחו שהוא חתום על שער הניצחון החשוב מול הפועל תל אביב ולכן הניפו אותו באוויר בחגיגות בסיום המשחק. “בשלושת השבועות האחרונים פלומין השקיע בעצמו ובאימונים", סיפר טל בן חיים והוסיף: “פרדי מקצוען, ברגע ששחקן עובד קשה ונותן את הנשמה הוא יקבל את הברכה ויבקיע שער ניצחון. הוא נתן את הלב והנשמה והמזל גם לצידו. אנחנו צריכים אותו להמשך”. 

שחקני בית"ר חוגגים בסיום (רדאד ג'בארה)שחקני בית"ר חוגגים בסיום (רדאד ג'בארה)

על ההצלה הגדולה שלו דקה לפני שריקת הסיום אמר בן חיים: “משחק ההקרבה והלב זה משהו בלתי נפרד ממני, אני שמח שזה גם עזר הפעם. באופן אישי ההרגשה טובה מאוד אחרי שחזרתי מפציעה לא קלה, הייתי הרבה זמן בחוץ ואני שמח לחזור לשחק. עברנו משחק לא קל, היינו יכולים להבקיע עוד שער במחצית הראשונה ולהפוך את המשחק אולי לקל יותר, אבל משחק מהסוג הזה אנחנו יודעים עד כמה זה חשוב לקהל ולמועדון, זה משחק שמעבר לשלוש נקודות, הוא חשוב לקבוצה. הכי חשוב שניצחנו ואנחנו כבר עם הראש למשחק הבא שהוא גם קריטי עבורנו”. 

למרות הניצחון אתמול, המרחק מהמקום הראשון עומד על 10 נקודות ובעוד חודש בחלון העברות בינואר יוחלט כיצד להתחזק, כשהצוות המקצועי פנו לחוגג בבקשה להתחזק בחלוץ זר. 

שחקני בית"ר ירושלים והפועל תל אביב מתעמתים (חגי מיכאלי)שחקני בית"ר ירושלים והפועל תל אביב מתעמתים (חגי מיכאלי)

בן חיים דיבר גם על הציפיות מבית”ר העונה: “מועדון כמו בית”ר לא מציב לעצמו כמטרה רק להגיע לאירופה, אבל יחד עם זאת צריך לזכור שאנחנו קבוצה חדשה עם שחקנים צעירים, לוקח זמן להתחבר ואני משוכנע שככל שיעבור הזמן השחקנים יקבלו ביטחון, נשפר דברים וניראה יותר טוב בהמשך. אנחנו כרגע לא מסתכלים יותר מידי רחוק אלא רק למשחק ביום רביעי הקרוב, ככל שהזמן יעבור נוכל להציב לעצמנו מטרות”. 

אגב, אירוע מכוער התרחש אתמול בבלומפילד, כשאחרי הגול של פלומין נרשם עימות פיזי בין הכרוז של הפועל תל אביב לבין הסקאוט והאנליסט של בית”ר - זיו להבי. האחרון קפץ משמחה אחרי הגול של בית”ר, והכרוז של הפועל תל אביב בתגובה התעמת עם להבי כשאדם נוסף העיף את המצלמה וסגר את הלפטופ של זיו להבי. בבית”ר סיפרו את גרסתם לאירוע: “זיו להבי האנליסט, ואנשי צוות המדיה הותקפו אחרי הגול על ידי הכרוז כי צעקו “יש”. כוח האבטחה התערב אחרי שזה כמעט הגיע למכות. מהצד היה שם עוד מישהו שהעיף להם את המצלמה”.