ניצחון של בית״ר ירושלים הערב (שבת) על מכבי תל אביב והמרחק מהמקום הראשון יכול להצטמצם לשלוש נקודות בלבד, בעוד הפסד של רוני לוי לקבוצה של ולדימיר איביץ’ והפער מהמקום הראשון יצמח ויגיע ל-9 נקודות, כאשר בבירה שמו דגש על הנתון הזה ביממה האחרונה.

מבחינת ההרכב שיפתח, גדי קינדה חזר ל-11 וגם ליוואי גרסיה יפתח בהרכב כשהשניים ישחקו בחולייה הקדמית יחד עם פרדי פלומין. טל בן חיים הוותיק הועדף על פני דיוגו ורדשקה במרכז ההגנה. 

הרכב בית”ר ירושלים: איתמר ניצן, מקס גרצ’קין, אור זהבי, טל בן חיים, אנטואן קונטה, עלי מוחמד, תמיר עדי, דן איינבנדר, גדי קינדה, ליוואי גארסיה, פרדי פלומין.

לכולם ברור שניצחון במפגש בירושלים יעלה את בית״ר למסלול הנכון מבחינת הציפיות שהיו לפני תחילת העונה ולאחר משחקי גביע הטוטו כפי שסיפר המאמן רוני לוי ל-ONE: ״יש לנו הרבה שחקנים צעירים ואנחנו קבוצה חדשה, תמיד כשאתה מתחיל עונה ודרך אתה שואף להיכנס למסלול הנכון ואנחנו נכנסו פחות טוב לליגה. אני מקווה שמה שעשינו מול קריית שמונה ומול מכבי בגביע הטוטו יעזור לנו להיכנס למסלול הנכון ונקבל את הביטחון כי אנחנו עדיין לא בשיא הביטחון שלנו״. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוי: ״שמחים מהתואר, צריך לנצח גם בליגה״

בית״ר תגיע למשחק שלישי בתוך שבעה ימים, זה התחיל במוצ״ש מול קרית שמונה, יום שלישי מול מכבי תל אביב בגמר גביע הטוטו והערב בטדי. מבחינת הצוות המקצועי לא צפויים להיות שינויים קיצוניים בהרכב הפותח (ככל הנראה שלושה), מה שמסביר את העובדה שרוני לוי לא מתרגש מקצב המשחקים השבוע.

״אני לא חושב שלשחקני כדורגל לשחק שלושה משחקים בשבוע זה משהו קשה או לא בסדר״, הוסיף לוי וחידד: ״אין סיבה לעייפות או משהו מהסוג הזה, יש לי כאבי ראש לקראת המשחק וזה משהו שמאמנים אוהבים. אני חושב שלפנינו משימה קשה, מכבי תל אביב זו הקבוצה החזקה בליגה, הם התחילו את העונה עם אפס ספיגות ותמיד קשה לשחק נגד אותה קבוצה פעמיים. אבל נתרכז בעצמנו ונגיע מוכנים למשחק, נצטרך 100 אחוז נתינה והשקעה במשחק הזה״. 

רוני לוי (רדאד ג'בארה)רוני לוי (רדאד ג'בארה)

האם מכבי תל אביב נחלשה ביחס לעונה שעברה? ״אני חושב שיש הבדלים בין איך שמכבי תל אביב נתפסת בתקשורת או בקהל לבין איך שהם באמת. יכול להיות שהכדורגל לא ממש אטרקטיבי, אבל מאוד טקטי, מאורגן וקשה לשחק נגדם. במשחק הם ישחקו עם כל השחקנים שלהם, מכבי קבוצה מאוד קשה. המשחק חשוב לנו יותר מאשר למכבי תל אביב. עשינו את הטעויות שלנו מתחילת העונה ואנחנו נמצאים בעמדת פיגור מבחינת הנקודות. המשחק חשוב לנו מאוד״. 

על דור מיכה: ״אני לא אוהב לדבר על שחקנים בודדים, הוא כבר כמה שנים עושה דברים יפים והמוציא לפועל של מכבי, אבל למכבי יש הרבה שחקנים איכותיים בחלק הקדמי וכולם מוכשרים מאוד, ככה שאני רואה אותם כקבוצה חזקה ועם הרבה איכויות״. 

דור מיכה (רדאד ג'בארה)דור מיכה (רדאד ג'בארה)
ליוואי גרסיה (חגי מיכאלי)ליוואי גרסיה (חגי מיכאלי)