עונת 2019/2020 ממש בפתח, וכולנו כבר כוססים ציפורניים למשחק הרשמי הראשון העונה בכדורגל הישראלי בשבת הבאה, כאשר האלופה מכבי תל אביב תפגוש את מחזיקת הגביע בני יהודה לקרב על תואר אלוף האלופים.

בינתיים, מנהלת הליגות לכדורגל פרסמה פוסט ברשתות החברתיות בו ביקשה מאוהדים להביע את דעתם ולהציע את מה שבראות עיניהם ישפר את חייו של אוהד ממוצע בכדורגל הישראלי. ריכזנו עבורכם את המיטב, אך קודם לכן ראוי לציין כי המהלך הוא במסגרת העובדה שהמנהלת עובדת בשקיפות מול האוהדים ותפעל במקומות בהם יכולה וניתן יהיה מבחינתה להתייחס לבקשות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מקום לדאגה? תיעוד חדש של בלומפילד מבפנים

התגובה שקיבלה הכי הרבה תמיכה הייתה בקשה לדאוג לתחבורה ציבורית למשחקים, בעיקר לאחר שריקת הסיום. אוהד אחד הציע יצירת שיתוף פעולה עם משרד התחבורה (דוגמת תאום זמני רכבות ועבודות בכביש), על מנת להפוך את ההגעה לנוחה וקלה יותר.

גם לוחות הזמנים של המשחקים מטרידים מאוד את האוהדים, שביקשו להשתדל להודיע כמה שיותר מוקדם על מועדי המשחקים בכל מחזור ומחזור. בנוסף, היו כאלה שביקשו שהמשחקים יתקיימו בשעות מוקדמות יותר על מנת לאפשר ליותר ילדים להגיע.

מיכאל אוחנה עם גיל כהן (אחמד מוררה)מיכאל אוחנה עם גיל כהן (אחמד מוררה)

גם לאוהדים מיציעי האולטראס לא חסרות דרישות, ובאחת מהתגובות הבולטות בפוסט ביקשו להפסיק את ההגבלות על הכנסת אביזרי עידוד כדי ליצור אווירה טובה יותר. אחד אחר הציע לעשות יציע ייעודי שבו יהיה אפשר להשתמש באמצעים פירוטכניים.

תלונות על מחירים כמובן לא חסרו, ולא מעט אוהדים ביקשו גם לבטל את העמלות ברכישת כרטיסים, לקבוע מחיר אחיד של 50 ש”ח, וגם כמובן להוריד את המחירים הגבוהים במזנונים.

גיא מלמד שומר על דן מורי (חגי מיכאלי)גיא מלמד שומר על דן מורי (חגי מיכאלי)

יש כאלו שדורשים גם הכנסת בירות לאצטדיון, שכן כיום לא ניתן להכניס משקאות אלכוהוליים אל המתקנים. יש מי שמפריע לו גם עוצמת המוזיקה המתנגנת לפני המשחק ובמחצית, וביקש למתן אותה. אדם אחר ביקש להגביל כרוזים ש”מגזימים” בתיאורים שלהם וגורמים לקהל האורח להרגיש כ”בן ערובה”, לדבריו.

כמובן שגם נושא השבת עלה, והיו כאלה שדרשו לא לקבוע משחקים ביום זה, וכאלו שביקשו לרכז יותר משחקים ליום אחד, ולכל היותר שניים. הצעה מעניינת שהועלתה היא לעשות הצגות כפולות, והיו כאלה שהציעו הצגות כפולות ביחד עם משחק הנוער של הקבוצה המארחת. ומה עם משחק שיסתיים ב-0:0? היה אוהד שהציע ששתי הקבוצות ייצאו ללא נקודות.