אירוע התקיפה של אוהדי הפועל תל אביב כלפי אוהד בית”ר ירושלים הובא היום (שני) לבית הדין בבית משפט השלום בתל אביב, זאת לאחר שהמשטרה עצרה שלושה אוהדים אדומים שעל פי החשד היו מעורבים לכאורה בתקיפת אוהד בית”ר בדרום העיר ת”א במוצאי שבת האחרון. השופט עלאא מסארווה האריך את מעצרו של אחד החשודים עד ליום רביעי הקרוב, בעוד חשוד אחר הינו תייר בלגי ששוחרר עתה ממעצר. זאת לאחר שהחשוד השלישי כבר שוחרר למעצר בית.

עורך דינו של החשוד הישראלי, יוני רבינוביץ’, אמר במהלך הדיון לטוען המשטרתי שי קוזוקר: “שוחרר חשוד אחד כי מצאו שהאליבי שלו נכון. למה את השלישי הצלחתם לשחרר ואותו לא? האם נכון שהחוקר התחיל לחקור את החשוד בשיחת טלפון? לפני שהזהירו אותו ולפני שהוא התייעץ עם עורך דין?”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
החובש שטיפל באוהד שהותקף

עוד הוסיף: “החשוד נעצר ונחקר, אני נתתי לו ייעוץ לפנות בוקר והוא מסר לי שבזמן החקירה הוא היה אזוק, אני סבור שזו התנהלות בזויה. מדובר לכאורה באירוע שבו נטען שהחשודים תקפו את המתלונן, החשוד מכחיש שהוא היה במקום התקיפה, כי המקום עצמו מתועד במצלמות. אני מבקש מבית המשפט לעיין במצלמות האבטחה האם החשוד נמצא באותו סרטון ונראה כמי שתוקף או לא? במידה ולא רואים אותו כמי שתוקף הוא צריך להיות משוחרר לאלתר”.

ניר אלפסה, עורך דינו של החשוד הבלגי ששוחרר, סיפר גם הוא לקוזוקר: “החשוד השני נחקר אודות הידע שלו לגבי התקרית, מדובר בתייר, אין מקום לערוך הבחנה לחומרה בינו לבין חשוד אחר אם הקשר שלו לאירוע האלימות חלש עד כדי לא קיים, מראש תכנן לעזוב את ישראל בעוד כיומיים”.

זירת האירוע המחריד (תיעוד מבצעי מד"א)זירת האירוע המחריד (תיעוד מבצעי מד"א)

לאחר הדיון וקבלת החלטתו של השופט מסראווה, אמר רבינוביץ’: “המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד שאני מייצג בשלושה ימים בחשד שהוא תקף אוהד של קבוצת כדורגל אחרת וגרם לו לחבלות, נטען שאותו אוהד נפצע וקיבל טיפול רפואי. יחד איתו נעצרו עוד שני חשודים, אחד שוחרר על ידי המשטרה לאחר שהאליבי שלו נמצא נכון, היום בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של מרשי ביומיים נוספים היות והמשטרה טענה שבסרטוני מצלמות האבטחה הוא נראה כמי שתוקף את הנפגע ולעומת זאת השני כנראה לא נראה באותו סרטון ולכן בית המשפט החליט לשחרר אותו, בכל מקרה החשוד שאני מייצג טוען שהוא לא נראה באותן סרטון למרות שזה מה שאמרו לו בחקירה, בית המשפט ביקש מהמשטרה לבדוק באופן מעמיק את אותו סרטון היות והוא לא הוצג בפני בית המשפט”.

אלפסה הגיב להחלטה: “בית משפט שחרר בהחלטה את הלקוח שלי, קבע שלא הייתה כל סיבה לחשוב שהוא מעורב באירוע האלימות שהמשטרה חוקרת. הסיבה היחידה שבגללה החליטה המשטרה להביא אותו לבית המשפט היא שרצו לוודא שהוא יכול להתייצב לחקירה ומכיוון שיש לו מראש כרטיס טיסה חזרה לבלגיה, שם הוא גר, חששו שאם ישתחרר אולי תשתבש חקירה, זאת לא סיבה לעצור אנשים, תיירים, זאת לא התנהגות מקובלת על ידי המשטרה שבין היתר צריכה לקבל אנשים שהם אינם אזרחי המדינה, בכל מקרה אנחנו שמחים שבית המשפט סיים את הסגה הקצרה של הלקוח שלי, אוהד של סטנדרד ליאז' שהיה כאן בארץ בסיבות טובות ומצא את עצמו מעורב ונעצר בגין אירוע שלא היה לו שום חלק בו ויפה שבית המשפט מוטב מאוחר, החליט לשחרר אותו ולא להשאיר אותו במעצר”.