בזמן שהפועל כפר סבא נערכת לאירוח משחק ליגה נוסף מול עירוני קריית שמונה שייערך מחר (שלישי) ב-19:00, הגיעה בשורה חיובית למועדון שקשורה באירוח המשחקים שלה באצטדיון המושבה - זאת לאחר שעיריית כפר סבא קיבלה הערב (שני) אישור חריג להעביר כספים לקבוצה על מנת לכסות את עלויות האירוח באצטדיון שבפתח תקווה.

אחרי שהפועל כפר סבא העפילה לליגת העל היא הבינה כי היא לא יכולה לארח את משחקיה באצטדיון לויטה שבעיר, זאת משום שהאצטדיון לא ראוי לארח משחקים בליגת העל ולא עומד בתנאים הדרושים מצד ההתאחדות לכדורגל והמנהלת, ולכן הקבוצה משחקת את משחקי הבית שלה במושבה. עלות האירוח במושבה מוערכת ב-40 אלף שקל למשחק, ומי שהתגייסה לתמוך בהוצאות הללו היא עיריית כפר סבא.

אצטדיון לויטה (משה חרמון)אצטדיון לויטה (משה חרמון)

ב-7 באוגוסט 2019, אחרי שתקציב התמיכות העירוני כבר אושר, מועצת העיר אישרה לטובת הקבוצה חריגה מהתקציב, לצורך תמיכה כלכלית לכיסוי דמי השימוש של קבוצות מכפר סבא במתקנים שמחוץ לעיר. לאחר שזה אושר, כחודש לאחר מכן, מועצת העיר הקצתה דמי ערבות בסך של 375 אלף שקל להפועל כפר סבא לתשלום דמי השימוש במושבה - אלא שהעברת התמיכה נעצרה בעקבות פנייה מצידו של חבר האופוזיציה בעירייה, עו”ד יוסי סדבון, שהתנגד למהלך ואף פנה למשרד הפנים בטענה כי מדובר בהחלטה שנוגדת את נוהל התמיכות העירוני בגלל שאושרה באיחור.

אוהדי הפועל כפר סבא (מוחמד מוררה)אוהדי הפועל כפר סבא (מוחמד מוררה)

בעירייה היו מי שטענו כי בעקבות הפנייה של סדבון הפועל כפר סבא הייתה עלולה להיקלע למשבר פיננסי, משום שהתקציבים הללו לא עברו לקבוצה מפתיחת העונה, אך בסופו של דבר משרד הפנים החליט לאשר את המהלך בעקבות לחצים שהפעיל ראש העיר רפי סער. היום, כאמור, נשלח לעירייה המכתב ממשרד הפנים שמאשר לה לממן את אירוח המשחקים של הפועל כפר סבא במושבה.

שחקני הפועל כפר סבא חוגגים (שחר גרוס)שחקני הפועל כפר סבא חוגגים (שחר גרוס)

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: “אנו מודים למשרד הפנים שאישר את התמיכה לקבוצת הפועל כפר סבא בכדורגל, שתאפשר לקבוצה להישאר בליגת העל ולהמשיך לקיים את משחקיה. אנו מאחלים בהצלחה לקבוצה בהמשך העונה”.