שמחה גדולה בסקציה נס ציונה אחרי הניצחון אמש (שני) 1:2 על בני יהודה במשחק שנדחה עקב ההצפות בבלומפילד מיום שבת. במועדון מאמינים כי כובש שער הניצחון, סאקו טורה, יישאר עימם על אף התעניינותה של קבוצת האם שלו, מכבי חיפה להשיבו כבר כעת.

דווקא במשחק פחות טוב מבחינתה, החבורה של עמיר תורג׳מן הצליחה לצאת עם הניצחון השלישי שלה העונה ולנשום קצת ״אוויר פסגות״ מעל הקו האדום. בצוות המקצועי לא אהבו את החצי הראשון מבחינת הקבוצה, אך תורג׳מן ניסה להרים את חניכיו במחצית, דרש שיגבירו את הקצב וקיבל גרסה מעט טובה יותר שלהם וזאת על אף שנחל אכזבה גדולה עם כיבוש שער השוויון הדרמטי של המארחים.

עמיר תורג'מן מאושר (רדאד ג'בארה)עמיר תורג'מן מאושר (רדאד ג'בארה)

“היה קשה להכין את הקבוצה למשחק הדחוי”, הסביר תורג’מן. ״זה קשה מאוד כי כולם היו דרוכים אש ביום שבת ואז פתאום הייתה נפילה וגם באימון של למחרת הרגשתי אותם ככה. אני חושב שזה השפיע לא רק עלינו אלא גם על בני יהודה, כי יש פיקים בעיקר מנטליים עם דריכות של משחק, אבל למרות זאת אני חושב שבחצי השני ידענו ודיברנו על זה שזה לא מספיק ושאם לא נרים את הקצב תהיה בעיה. גם החילוף של סאקו עשה את ההבדל מבחינתנו ובוודאי עם השער שהוא כבש״. במסגרת השינויים בסגל לקראת חלון ההעברות, תורג'מן ערך שיחה עם החלוץ דייויד בויסן, בה הודיע לו כי אינו נמצא בתכניות המקצועיות של המועדון. בויסן מצטרף לאופיר מזרחי וניר שרון שהתבקשו אף הם לחפש לעצמם קבוצה.

השער הדרמטי מרגליו של טורה הקפיץ את הספסל של נס ציונה ממקומו, אחרי שהיו שם מודאגים בשל תפקודו של הקשר בתקופה האחרונה ועל כן גם פתח השחקן על הספסל וכעת בטוחים שיחזור להציג את היכולת שהציג עד כה. בנס ציונה טענו כי השחקן הכי חשוב שלהם נפצע אמש, כאשר מנהל הקבוצה דוד אלזם קרע את השריר במהלך חגיגות השער כשקפץ והתקשה ללכת לאחר מכן אך טען באוזניו חבריו כי זה היה ״שווה את הניצחון המתוק״.

אושר אבו מכשיל את עמית זנטי (איתי כהן)אושר אבו מכשיל את עמית זנטי (איתי כהן)

אחד מהשחקנים המפתיעים העונה במדי נס ציונה הוא הבלם אושר אבו שכבר היה בדרך החוצה מהקבוצה ולבסוף הצליח לבסס את במקומו ב-11 ביציבות. ״יש בקבוצה הזו הרבה נחישות״, אמר אבו לאחר הניצחון. ״הרבה אופי שברגעים כאלה אנחנו מתגלים כקבוצה עם אופי עוצמתי וחזק שיש פה אבל אסור היה לנו לספוג את הגול הזה כי לא תמיד נצליח לעשות מהפך בדקות האלה, אבל אני מאוד שמח שניצחנו זה היה ניצחון חשוב מאוד”.

עוד הוסיף: “כשהם השוו היה לנו מאוד קשה, לא הבנו מה קורה עכשיו אבל עם המשחק שעבר אז האמנו שנצליח לשנות את התוצאה שוב. אנחנו חייבים להמשיך באותה הדרך, חייבים להביא עוד תוצאות טובות ולנצח, לעבוד קשה זה אומנם נשמע קלישאתי אבל אנחנו חייבים להמשיך לעבוד ולדחוף את עצמנו כל הזמן. הליגה עוד מאוד ארוכה וזה שאנחנו מעל הקו האדום זה לא אומר כלום, נהיה חייבים לייצר המשכיות״. 

העובדה כי כבר היה רגל וחצי מחוץ למועדון: ״אני מאוד שמח לשחק, עבדתי ואני עובד מאוד קשה גם כשלא שיחקתי, המשכתי לעבוד כדי לקבל את ההזדמנות שלי ולקחת אותה בשתי ידיים אבל באמת מבחינתי זה שהקבוצה ניצחה זה הכי משמח. הכדורגל הוא דבר נזיל, לפני חודש וחצי אם היו מדברים איתי הייתי אומר שאני בחוץ, שאין שום סיכוי להישאר אבל הכדורגל נזיל ובכל יום אתה יכול למצוא את עצמך בקצה אחר. הישארות בליגה? ברור שאנחנו מאמינים שנישאר. מאוד מאמינים בעצמנו, אנחנו קבוצה טובה, אין פה שום אגו וכולם עובדים קשה בכל העמדות כדי להוציא תוצאות טובות והמשכיות זו מילת המפתח״.