הפועל רעננה אמרה הערב (שביעי) שלום לליגת העל לאחר 7 שנים שרובן היו יפות למדי עבור המועדון הצנוע, אך היא עשתה זאת עם טעם מר כשסיימה עונה מאכזבת מאוד עם תבוסה 4:0 לבני יהודה. היריבה, ללא מאמנה אלישע לוי על הקווים, ועם המון שחקנים צעירים על המגרש, המשיכה ביכולת המרשימה מאז החזרה מפגרת הקורונה כאשר כוכב המשחק היה דור ג’אן, שכבש את השלושער הראשון העונה בליגת העל. 

מאמן רעננה אייל לחמן אמר: “היום זה היה בהחלט משפיל מהדקה הראשונה. זה נכון שידענו שלבני יהודה יש כמות גדולה של שחקני התקפה טובים והם יפתחו עם ארבעה חלוצים ולא היו לנו מספיק בלמים. אולי זה באשמת ההרכב הצעיר. אני רציתי שנעשה משחק טוב ונהווה יריב אבל זה לא נראה ככה. זה היה מעליב ומשפיל מה שקרה כאן. בעיקר בפן ההגנתי”.

על ההגעה שלו לרעננה כשכבר כמעט לא היה סיכוי: “לא מצטער על כך שהגעתי לרעננה. הייתה לי תחושה שאם אעבור בשלום את המשחק הראשון נוכל לעשות את זה כנגד כל הסיכויים. ירד לנו האוויר בהמשך לצערי. הייתי גאה לראות את דור ג’אן ורועי בן שמעון שהבאתי אותו לפני שנה ואני מאוד מעריך ואוהב אותו והוא שווה בעיניי היום מיליון שקלים”.

רועי לוי ויוג'ין אנסה בסיום (שחר גרוס)רועי לוי ויוג'ין אנסה בסיום (שחר גרוס)

עוד הוסיף המאמן: “גם כשנמצאים תקופות קצרות לוקחים בחשבון כשלונות. לקחתי את רעננה כשהיא במצב קשה וידעתי שיש אחוז אחד סיכוי להשאיר. לא רציתי לדבר על ירידות קודמות, אבל אני אזכיר שבראשל”צ עשיתי עונה ראשונה נהדרת ובעונה השנייה הקטינו לי תקציב וגירשו אותי לאשדוד בחודש האחרון של העונה”.

אז מה הוא יעשה בהמשך? :לא יודע לאן החיים ייקחו אותי ואם אמשיך לאמן בעתיד. חודש וחצי בלבד הייתי כאן. השחקנים בטוח יידעו מה להגיד עליי. עשיתי דברים טובים ויפים בעבר ואני חושב שאני יכול לעשות זאת גם בעתיד”.

מן הצד השני מי שעמד על הקווים בבני יהודה בגלל היעדרותו של אלישע לוי שנכנס לבידוד לאחר מגע עם חולה קורונה הוא יעקב אסייג ובפעם האחרונה בה הוא עמד על הקווים הקבוצה זכתה בגביע המדינה. הפעם, לאחר שהסתפק “רק” ברביעייה, אמר אסייג: “היה לנו פלייאוף מצוין, כיף לסיים את העונה בניצחון כזה. הניצחון מוקדש לאלישע. אני אוהב אותו והוא מאמן מצוין. זה המקום של אלישע ואף אחד לא ייקח ממנו את זה. אני מקווה שלא נדבקנו ושאלישע לא נדבק כי זה יהרוס לנו את החופש”.

יעקב אסייג (שחר גרוס)יעקב אסייג (שחר גרוס)

עוד אמר אסייג: “לבני יהודה הייתה עונה טובה והיה חסר רק גול אחד כדי להגיע לפלייאוף העליון. זה בני יהודה, לא מכבי ת”א. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, יש לנו בסיס טוב וקבוצה טובה שכיף לראות אותה”.

כובש השלושער דור ג’אן אמר: “מתוק לסיים את העונה ככה. כבוד גדול להיות השחקן הראשון שכובש שלושער בליגה העונה. בתור קבוצה רצינו לנצח ולסיים את הפלייאוף בלי הפסד. זה רק מחדד את העניין שאנחנו צריכים להיות בפלייאוף העליון. העונה לא מאכזבת. הגיעו לפלייאוף קבוצות גדולות ועם איך שנראה הפלייאוף העליון לא רע כאן בפלייאוף התחתון”.

דור ג'אן חוגג עם אבישי כהן (שחר גרוס)דור ג'אן חוגג עם אבישי כהן (שחר גרוס)