אחרי עונה אותה סיימה מעל כל הציפיות, כשהיא מחזיקת הגביע וכקבוצה היחידה שניצחה את מכבי תל אביב, ועוד פעמיים, בני יהודה ניצבת בפני כמה אתגרים לא פשוטים לקראת עונת 2019/20. רגע לפני שהיא מתחילה לנסות ולעמוד ביעדים שהציבה לעצמה, זה הזמן לעשות סדר בציפיות וכמובן בסגל של הקבוצה של יוסי אבוקסיס, שעבר לא מעט שינויים בקיץ.

כל הדרכים להגיע לבלומפילד

מניה בטוחה: איסמעילה סורו

קצת קשה להגיד על שחקן שהוא בסך הכל בן 21 שהוא המניה הבטוחה של הקבוצה שלו ואחד כזה שהרבה מאוד יושב לו כל הכתפיים, אבל זה בהחלט המצב עם איסמעילה סורו. כמו הרבה מחבריו לקבוצה בעונה הקודמת, גם לקשר הצעיר מחוף השנהב היו הרבה מחזרות ויותר מפעם אחת גם הגיעו סקאוטים לצפות בו, אך הדרישה של ברק אברמוב הרחיקה את המתעניינות. לאחרונה אף הגישה קון הצרפתית הצעה של 2.3 מיליון אירו עליו, ונדחתה. הבעלים הצהיר שאינו מתכוון למכור את השחקן הקיץ הזה.

איסמעילה סורו (שחר גרוס)איסמעילה סורו (שחר גרוס)

כעת יש לסורו הרבה מאוד אחריות. סורו הפך בעונה הקודמת לברומטר של הקבוצה, זה שמשחק את “ה-6”, בולם את התקפות היריבה ומתחיל את ההתקפות של קבוצתו. הוא צריך להתבגר מעט במשחק שלו, שכן מדי פעם הוא איבד מספר כדורים שטותיים ואף גרם לפנדלים. בעונה שעברה הוא גם קיבל שלושה כרטיסים אדומים (אף אחד מהם לא ישיר), ואת הנתון הזה הוא יצטרך לשפר.

כשרוב שחקני ההרכב של העונה הקודמת עזבו, הוא יהיה חייב להיות בשיאו. הוא לא שחקן של מספרים, לא כובש ולא מבשל, אבל התרומה שלו על המגרש גדולה מאוד. רבים הטילו ספק בנוגע לרצונו של השחקן להישאר בבני יהודה אחרי העונה המצוינת שנתן וכשהוא ראה את כל החברים שלו מתקדמים לקבוצות גדולות. באימון פתיחת העונה נראה סורו מעט מדוכדך, אבל חבריו לקבוצה מעידים שהדבר היה חד פעמי והוא נחשב לאהוב מאוד גם בקרב השחקנים וגם בקרב הצוות המקצועי.

סורו באימון פתיחת העונה. בלי סעיף יציאה (שחר גרוס)סורו באימון פתיחת העונה. בלי סעיף יציאה (שחר גרוס)

בתחילת חודש יולי, כמה ימים אחרי שנפתחו האימונים של עונת 2019/2020, זכה הקשר בן ה-21 לחוזה חדש ומשודרג לארבע שנים. בחוזה לא קיים סעיף יציאה, כך שהמחיר אותו ידרשו בשכונת התקווה בעתיד יישאר גבוה מאוד. עכשיו זה הזמן של השחקן המוכשר לתת עונה טובה נוספת, להנהיג את חבריו ולפרוץ קדימה, כי הפוטנציאל קיים, ובשפע. בינתיים הוא החל את קמפיין מוקדמות הליגה האירופית עם יכולת גבוהה ונראה כי העתיד ורוד.

מה עבר על הקבוצה בקיץ האחרון

זה היה קיץ לא פשוט בכלל עבור בני יהודה. לאבוקסיס היו 11 שחקני הרכב קבועים בעונה הקודמת ולא הייתה קיימת תחרות אמיתית על מקום בהרכב הפותח. סביר להניח שאם המאמן היה יכול, הוא היה עולה איתם בכל משחק בעונה שעברה מבלי לבצע שינויים בהרכב. זה לא דבר רע, בכל זאת, אותם שחקנים הובילו את הזהובים לאחת מהעונות המוצלחות בתולדות המועדון, אבל הקיץ לא פחות משבעה מתוך אותם 11 עזבו את הקבוצה, והדבר הצריך בנייה מחדש, דבר שאי אפשר להגיד שלא רגילים אליו בשכונת התקווה.

אבוקסיס. בודק לעומק (שחר גרוס)אבוקסיס. בודק לעומק (שחר גרוס)

בקבוצה עבדו לאט לאט והמשיכו בקו שלהם - הבאת שחקני רכש צעירים ו'רעבים'. יש המספרים כי תהליך בחירת השחקן אצל אבוקסיס הוא ארוך ושונה לחלוטין מכל מאמן אחר, וכי כל שחקן נבדק לעומק לא רק מבחינה מקצועית, ואולי זה בעצם הסוד של המאמן. אם גם הפעם הוא יפגע בינגו בשחקנים שהוא הנחית (ועוד מתכוון להנחית) - יהיה בלתי אפשרי לבקר אותו. עם זאת, אפשר להגיד בפה מלא - חלון ההעברות של הזהובים לא נוצץ במיוחד בינתיים, בלשון המעטה.

למרות שיש נטייה לזלזל בקבוצה הנוכחית אחרי העזיבות הרבות, הייתה קיימת בדיוק אותה נטייה בתחילת העונה הקודמת, וגם אז לא הרבה אנשים הכירו שחקנים שהפכו לכוכבים, דוגמת שי קונסטנטין ודולב חזיזה. בינתיים מי שהגיעו בהשאלה הם המגנים דור אלו מהפועל באר שבע ומתן בלטקסה ממכבי ת”א.

אברמוב. קיץ מאתגר (שחר גרוס)אברמוב. קיץ מאתגר (שחר גרוס)

הציפיות

למרות הקיץ המטלטל וריבוי האבידות של הקבוצה, המטרה היא פלייאוף עליון. הקבוצה משכונת התקווה סיימה בשתי העונות האחרונות בשישייה הראשונה, והיא רוצה להמשיך במסורת המתפתחת ולהפוך לחברת קבע בחלק העליון של הטבלה.

מה ייחשב להישג

הגעה לפלייאוף העליון ואם אפשר לשמור על הגביע – מה טוב.

מה ייחשב לכישלון

גם אם הזהובים יסיימו בפלייאוף התחתון לא יהיה מדובר בכישלון, אלא אם יסתבכו במאבקים בתחתית ויילחמו על חייהם בליגה, דבר ממנו האוהדים חוששים מאוד.

אוהדי בני יהודה. חוששים מהתחתית (שחר גרוס)אוהדי בני יהודה. חוששים מהתחתית (שחר גרוס)

התקציב

תקציב מחזיקת הגביע יעמוד על כ-18 מיליון שקלים, כאשר תשעה מיליון מתוכם יהיו תקציב השחקנים.

אצטדיון

בני יהודה תשוב העונה לאצטדיון בלומפילד המחודש, ולמרות זאת, לא ביצעה שינויים משמעותיים במחירי המנויים שהיו תקפים לאצטדיון המושבה בעונה הקודמת. מנוי מבוגר ליציע 8 (יציע העידוד) יעלה 700 שקלים, בדיוק כמו בשנה שעברה. ילד/אישה/חייל יצטרכו לשלם לאותו היציע 300 ש”ח, וסטודנד/אזרח ותיק יצטרך לשלם 500 ש”ח. גם כאן, אין שינויים. מנוי אב ובנו יעלה 800 שקלים, ירידה של 50 שקלים מהעונה שעברה. מנוי מבוגר לתא הזהב בבלומפילד יעלה 2,200 שקלים, ומנוי אב ובן לאותו היציע יעלה 3,000 שקלים. מנוי לתא הפלטינום היוקרתי עומד על 7,500 שקלים. כרטיסים למשחקים ינועו בין 50 ל-80 שקלים בהתאם ליריבה ולביקוש.

הסגל

שוערים: אמיליוס זובאס ויהונתן שאבי

הגנה: אורי צעדון, דור אלו, מתן בלטקסה אמיר רוסתום, אבישי כהן, איציק עזוז, דניאל פלשר, ניר גווילי, פז בן ארי, אלבן פנישי ודן מורי

קישור: תאמבי סגס, איסמעילה סורו, שי מזור, בן שמעוני, איתן וולבלום, דור כוכב ועמית זנטי

התקפה: אריאל לזמי, רועי בן שמעון, דור ג'אן ומוחמד גדיר

זנטי. עוד עונה בכתום (שחר גרוס)זנטי. עוד עונה בכתום (שחר גרוס)

הצוות המקצועי

מאמן הקבוצה: יוסי אבוקסיס

עוזר מאמן: נמרוד קוסטיקה

מאמן שוערים: יעקב אסייג

רופא: ד"ר אברהם ביין

מאמן כושר: אבנר עיני

פיזיותרפיסטים: אפיק דהן ושי בן שימול

מעסה - אסף שטרן

מנהל קבוצה: אבי אלבוכר

יוסי אבוקסיס (שחר גרוס)יוסי אבוקסיס (שחר גרוס)