עבור מכבי פתח תקווה עונת 2017/18 עברה מלהיות מוגדרת "מאכזבת" ל"כושלת" ולוותה בהרבה חוסר עניין וחשק מאז שהקבוצה לא הצליחה להעפיל לפלייאוף העליון. הפרידה מהכוכבים, חילופי המאמנים, זרים ושחקני רכש ישראלים שהיו רחוקים מלספק את הסחורה, גם הפציעות של נאור פסר, עומר דנינו ולירוי צעירי לא תרמו, כאשר בנוסף לכל רעשי רקע מבית ומחוץ ריחפו מעל הקבוצה. למעשה, במכבי פ"ת שחררו אנחת רווחה לאחר שריקת הסיום של העונה ולא בכדי.

אחרי ההצלחה הגדולה של קובי רפואה בעונה שעברה, מכבי פתח תקווה ירדה מנכסיה. השלד שהעפיל לפלייאוף העליון התפורר והמלאבסים יצאו לדרך חדשה שנקטעה כבר בחודש ספטמבר עם התפטרותו של רפואה ומינויו של שרון מימר. האחרון, לו הוצבה המטרה להעפיל לפלייאוף העליון, לא עמד בה וגם לא הצליח "לזכות" בפרס הניחומים שהוגדר כמקום השביעי, הראשון בפלייאוף התחתון.האתגר להשאיר את השחקנים במתח אמיתי וברעב בחלק האחרון של העונה היה כמעט בלתי אפשרי.

רומאריו פירס, לידור כהן ויוסי בניון חוגגים (נעם מורנו)רומאריו פירס, לידור כהן ויוסי בניון חוגגים (נעם מורנו)

לקראת העונה הבאה, גל שיש ודידייה ברוסו כבר הוחתמו, זאת לאחר שהיו במעקב רציף של המועדון החל מחודש ינואר. המאמן הבא שיגיע, ישלים את בניית הסגל ומצפה לו לא מעט עבודה. נקודת האור של המלאבסים? הצעירים שימשיכו לעבות את הסגל: סולומון, תאי בריבו, מוחמד סרסור, יוסי גינזבורג, עומרי לוזון, דניאל בוסי ועידן אדהנני.

מצטיין: לידור כהן – 7

תג מחיר של למעלה מ-700 אלף יורו לא ריגש את כהן, שרשם את העונה הטובה ביותר בקריירה שלו עם 10 שערי ליגה ב-30 הופעות כמלך שערי הקבוצה והיחיד שתפקד לכל אורכה. אחרי שנתיים וחצי בבית"ר ירושלים, כהן ביצע קפיצת מדרגה אדירה והוכיח שהוא שווה קאמבק למועדון הגדולות של הכדורגל הישראלי, ומהדלת הראשית.

תומאש סיבוק מול שובל גוזלן (נעם מורנו)תומאש סיבוק מול שובל גוזלן (נעם מורנו)

מאכזב: תומאש סיבוק – 5

קפטן נבחרת צ'כיה לשעבר הגיע בקול תרועה רמה למלאבס כבלם בעל שיעור קומה. חוזה של חצי מיליון יורו לשנתיים, תנאים שכל שחקן בליגת העל היה חולם עליהם ותוספות מחייה שמוערכות בכ-100 אלף שקלים נוספים לעונה – כל אלו לא ניכרו על כר הדשא באצטדיון המושבה העונה. מלבד הפן החברתי, הצ'כי לא ממש התחבר לכדורגל הישראלי ולא היה המנהיג שציפו ממנו להיות במרכז ההגנה. עתה, בפ"ת מנסים להגיע עמו להסדר על פרידה כדי לחסוך את עלויותיו בעונה הבאה, על כך פורסם לראשונה ב-ONE.

שרון מימר (איתי כהן)שרון מימר (איתי כהן)

שרון מימר – 4

המאמן שפוטר מבית"ר ירושלים בתחילת העונה מבית"ר הגיע לפ"ת ולא הותיר חותם. לפרקים הקבוצה הציגה כדורגל חיובי, בעיקר בזכות הכישרון של יוסי בניון, שהפיח תקווה בניסיונות להעפיל לפלייאוף העליון החל מינואר, מנור סולומון ולידור כהן בהתקפה, אבל בשורה התחתונה הוא לא עמד בשתי המטרות שהוצבו לו. למרות שהצהיר כי עזב בשל דבריהם של עמוס ואיציק לוזון לאחר ההפסד המביך להפועל עכו, בפ"ת סיפרו לאחר הודעת הפרידה כי ההחלטה שלא להמשיך עם המאמן התקבלה אצלם כבר לאחר ההפסד למכבי חיפה והשידוך גם כך לא היה נמשך בעונה הבאה.

רישאר סומא, מתנדנד (שחר גרוס)רישאר סומא, מתנדנד (שחר גרוס)

לא ימשיכו: רישאר סומא, גרגורי טאדה, אליבלטו, עדן שרם.

מתנדנדים: לירוי צעירי, רומאריו פירס, יניב בריק (אין חוזה לעונה הבאה, סיכוי לא גדול שיישאר), תומאש סיבוק (צריך להגיע להסדר כספי כדי לעזוב, הבהיר כי לא יוותר על כסף), יובל שבתאי (מחזיק בחוזה לעונה הבאה, התבקש למצוא קבוצה), אורי מגבו (לפ"ת עדיין יש אופציה עליו).