מכבי פתח תקווה, שפתחה לפני פגרת הנבחרות פער של 9 נקודות מהקו האדום והתקרבה להבטחת הישארות בליגת העל, תשוב ביום ראשון (19:00) לליגה, כאשר תארח באצטדיון המושבה את הפועל רעננה במשחק שעשוי לקדם אותה צעד נוסף בדרך אל המטרה. לקראת ההתמודדות, בפתח תקווה ערכו הבוקר (שישי) מסיבת עיתונאים בהשתתפות גיא לוזון וגידי קאניוק.

"אנחנו רוצים לסיים עם סיפור ההישארות בתוך משחק או שניים", אמר קאניוק. "נקווה ביום ראשון לעשות ניצחון וליהנות ממה שיישאר. לסיים כמה שיותר גבוה? אלו מטרות רחוקות. לכל אחד יש את המטרות האישיות ואנחנו נשחק עד הסוף".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: אני ממשיך בוודאות בעונה הבאה

עתידו הלא ברור במכבי פתח תקווה: "אני לא כל כך מתעסק בזה כרגע ורוצה לסיים את העונה כמו צריך. ליהנות ממה שנשאר בששת המשחקים האחרונים. מה שיקרה בקיץ לא תלוי בי, יש לי קבוצה באוזבקיסטן (פחטקור טשקנט) שאני שייך אליה. בגדול, הם יחליטו מה יהיה איתי".

"נעשה הכל כדי לנצח את המשחק ביום ראשון ולשמור על המומנטום בעצם", אמר לוזון. "לא הבטחנו עדיין את ההישארות, זה בסעיף העובדות. אנחנו מחוייבים לנצח קודם כל בשביל עצמנו ובשביל זה אנחנו עובדים באימונים. מקום גבוה יותר? אין שום מטרה מעבר להישארות. לא מתעסקים לא באשדוד ולא בבני סכנין, רוצים רק לנצח את המשחק".

גידי קאניוק וגיא לוזון (איתי כהן)גידי קאניוק וגיא לוזון (איתי כהן)

שביעות רצונו משחקני הרכש שהגיעו בינואר: "בינתיים הם עומדים בציפיות, אבל זה לא זמן לציונים או לחלוקת מדליות. יש עוד שישה משחקים עד לסיום העונה ואז נעשה סיכומים".

ביצועיהם של ארמנדו קופר בנבחרת פנמה ותאי בריבו בנבחרת הצעירה: "אני חושב שהם ייצגו את עצמם ואת הקבוצה בכבוד ועשו את העבודה שלהם".

בתרגול הבוקר בפתח תקווה, גיא לוזון תרגל שינוי בודד בהרכב הקבוצה ביחס ל-11 שפתחו בקריית שמונה והוא הכללתו של לידור כהן, שבקבוצה חגגו השבוע את חתונתו, במקומו אופיר מזרחי. בעמדת השוער עשוי להיות שינוי נוסף, כאשר צחי גיגי, שפרק את האצבע במשחק מול ק"ש, עדיין בספק, ואם יתברר שלא יהיה כשיר יוסי גינזבורג יפתח במקומו.