לראשונה העונה, מכבי פתח תקווה מתכוננת למחזור בליגת העל במטרה לשוב ולנצח, וגם להתאושש, אחרי ה-4:1 להפועל באר שבע לפני פגרת הנבחרות. לקראת המשחק מול בני סכנין במחזור השביעי, שייערך ביום ראשון באצטדיון המושבה (20:00) המלאבסים ערכו היום (שישי) מסיבת עיתונאים בהשתתפות המאמן אלישע לוי והקשר גידי קאניוק.

"אנחנו באים אחרי ההפסד הראשון שלנו ואין ספק שה-4:1 קלקל קצת את הפרש השערים שלנו שהוא חשוב מאוד", אמר לוי. "המשחק בבאר שבע הוא מאוד מאוד קשה, אבל יצאנו בתחושה של אכזבה מפני שאנחנו תמיד רוצים לנצח, גם במשחק הזה, כי ה-4:1 באמת היה כואב ומאכזב, אבל אנחנו לוקחים מהמשחק הזה גם דברים טובים. כמובן שננסה לתקן את הדברים הלא טובים שהיו, אנחנו מסתכלים קדימה. אנחנו כבר למדנו שאין משחק קל, כל משחק הוא קשה, הטבלה היא מאוד צפופה ומאוד חשוב שנדע לבוא הביתה ולעשות הכל, בעיקר אחרי הפסד, כדי לנצח. אני מקווה שגם נצליח".

מכת הפציעות העונה: "זה חלק מהמשחק, אתה חווה את זה לפעמים בהתחלה, באמצע או בסוף. זה נכון שאנחנו נאלצים לשנות עכשיו מערכים, שחקנים והרכבים, אבל קבוצת כדורגל צריכה להתמודד ואנחנו מתמודדים. אני משתדל להתעסק עם מי שכן משחק ומקווה שהפצועים יחלימו מהר. כל מאמן רוצה שכל הסגל שלו יעמוד לרשותו, אבל זה לא המצב כרגע. נשתמש במי שיש, השחקנים צריכים להגיב".

אלישע לוי (מערכת ONE)אלישע לוי (מערכת ONE)

האם הוא רואה את המשחק מול סכנין כהזדמנות להיצמד למוליכות שהתחילו לפתוח פער בצמרת: "מאוד, הטבלה צפופה וזה מחזור כזה שאם ננצח בו נהיה למעלה ואם לא אז נישאר למטה. אין ספק שזה צומת. בבאר שבע לא ניצלנו את הבמה כדי לקחת נקודות, אף על פי שזה המשחק הכי קשה בליגה. הפעם אנחנו רוצים לנצח".

"כל משחק הוא חשוב בליגה הזאת ואין משחקים קלים, בטח העונה", אמר קאניוק לקראת סכנין. "הקבוצות די שוות ברמתן, בטח בהתחלה. חשוב שננצח השבוע ונמשיך קדימה כי יש לנו רצף משחקים לא קל מול קבוצות שמתמודדות איתנו על הפלייאוף העליון".

גידי קאניוק עם הכדור (חגי מיכאלי)גידי קאניוק עם הכדור (חגי מיכאלי)

פתיחת העונה הטובה שלו מבחינה אישית: "התחלתי את העונה כמו שצריך ואני עובד קשה מאוד, אבל זה עוד לא מספיק. לאט לאט אני מקווה להמשיך, והשערים שאני מבקיע זה הרבה בזכות החברים שלי שמפרגנים לי. לפני שלוש שנים התחלתי את העונה עם שלושה-ארבעה שערים ונעצרתי כמעט עד סוף העונה, אז אני יודע שאני חייב להמשיך בכושר הזה ויש לי אחריות על הכתפיים".

מצב הרוח לאחר ההפסד לב"ש והפגרה: "המזל שלנו ששיחקנו מול בית"ר ירושלים כמה ימים אחרי באר שבע (0:2 במשחק אימון, מ.ר), כך שחידשנו אנרגיות ויכולנו לצאת לפגרה באנרגיות טובות. מבחינת כדורגל, נגד ב"ש שיחקנו אולי את הכדורגל הכי טוב שלנו העונה ואני לא חושב שמישהו יגיד אחרת. חטפנו שערים שלא היינו צריכים לספוג אבל נלמד מזה. זה מרתון ולא משחק גביע ונמשיך הלאה".