תסריטי המשחקים של מכבי פתח תקווה הציגו קבוצה שמתחילה כמעט כל משחק עם פיגור מוקדם, או סופגת ראשונה לכל המעט, ולאחר מכן מפגינה אופי ושבה לעניינים. אתמול (שבת) באצטדיון טוטו טרנר היוצרות התהפכו, כשהגיע משחק בו פ"ת פתחה טוב מאוד ועלתה ליתרון מוקדם על הפועל באר שבע (גידי קאניוק, 3), אבל עד מהרה התפרקה והובסה 4:1 על ידי האלופה.

לאחר ההפסד, חדר ההלבשה של מכבי פ"ת היה די שקט, אבל אותו עורר במעט קאניוק שניסה לעודד את חבריו: "לא קרה כלום, היינו טובים, זה לא נורא", בעוד אלישע לוי הודה לכל אחד מהשחקנים כהרגלו והיו"ר אבי לוזון יצא מהאצטדיון מיד לאחר המשחק. אותו שקט נשמר גם במהלך הנסיעה באוטובוס לאם המושבות, כשהשחקנים היו מכונסים בתוך עצמם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: מקווה שהניצחון ייתן לנו ביטחון

"הייתה שתיקה רעה, ממש לא נעימה", אמרו בפתח תקווה. "הכל הלך לנו הפוך. התחלנו את המשחק טוב, היינו בטוחים שאנחנו ממשיכים ככה, בטח אחרי הפנדל שהם החמיצו, ואז הם השתלטו על המשחק ופירקו אותנו. שני הגולים הגיעו מהר ובלי ששמנו לב באר שבע התפוצצו עלינו".

הביקורת בפ”ת מופנית לאחר המשחק אל ז'והאן מרסיאל, שטעה במהלכים הקריטיים ביותר במשחק ועל כן הוחלף כבר בדקה ה-33 על ידי עומר דנינו. "היה לו משחק חושך”, אמרו במלאבס. “הוא חיכה שכדור גובה יירד אליו מהאוויר במקום להרחיק ונתן לבן שהר לכבוש, בפעם השנייה רדף אחרי שהר ולא הצליח להגיע אליו, וגם הפנדל, עשה רק נזק בחצי שעה שהוא שיחק”. עם זאת, במועדון מצננים את האווירה כי בסופו של דבר מדובר בהפסד ראשון בשישה מחזורים מול אחת משתי הקבוצות הטובות ביותר בליגה אחרי הכל. 

דיא סבע רודף אחרי מנור סולומון (מרטין גוטדאמק)דיא סבע רודף אחרי מנור סולומון (מרטין גוטדאמק)

במכבי פ"ת מודאגים מפציעתו של מנור סולומון, קשר נבחרת ישראל, שבנוסף לכאבים מהם הוא ממשיך לסבול בקרסולו, זכר לפציעה ממחנה הנבחרת בחודש שעבר (סיפר על כך לחבריו בקבוצה), הכישרון הגדול פ"ת הוחלף בדקה ה-49 על ידי חביב חביבו בשל רגישות בשריר הארבע ראשי והוא אמור להיבדק במסגרת נבחרת ישראל שתתכנס היום.

כזכור, סולומון חזר למגרשים רק בשבוע שעבר ושיחק כ-20 דקות ב-1:1 מול הפועל חיפה, אולם הוא עדיין לא התגבר על הפציעה הטורדנית באופן מוחלט. בעוד ב-ONE פורסם ביום חמישי האחרון כי הקשר טרם החלים והוא בספק למשחקים מול סקוטלנד ואלבניה בליגת האומות, על אף שזומן לסגל, אלישע לוי הדגיש במסיבת העיתונאים ביום שישי כי מבחינת המלאבסים "סולומון כשיר לחלוטין, הוא מרגיש טוב", כך שהוא ביטא את עמדת המועדון שאולי סיכן את סולומון והחזירו לעניינים מוקדם מדי.

אלישע לוי ותומאש סיבוק (מערכת ONE)אלישע לוי ותומאש סיבוק (מערכת ONE)

בהמשך היום או לכל המאוחר מחר, ירוסלאב שילהאבי, מאמן נבחרת צ'כיה, אמור להודיע לבלם מכבי פ"ת, תומאש סיבוק, האם הוא מזמן אותו לשורות הנבחרת הלאומית לאחר כשנה וחצי, זאת לקראת צמד המשחקים של נבחרתו מול סלובקיה ואוקראינה בחוץ במסגרת ליגת האומות.

לקראת המחזור הבא, לאחר פגרת הנבחרות, מול בני סכנין מעניין יהיה לראות האם חביבו, שנכנס לכושר טוב ויהיה כשיר למשחק מלא עד אז, יפתח ב-11, ואם כן במקום מי מבין שחקני הקישור, שכן כעת פ"ת עדיין משחקת ללא חלוץ טבעי ועם לידור כהן כחלוץ או תאי בריבו. במלאבס הוסיפו לציין כי חביבו נראה טוב באימונים ("הוא מרים את הרמה") והוא צפוי להוסיף לתחרות על ההרכב.