במכבי פתח תקווה נשמו לרווחה אתמול (ראשון) בתום ה-0:2 על מ.ס אשדוד. לא בגלל היכולת, שלא הייתה מזהירה, אלא בשל שלוש הנקודות החשובות מול היריבה הישירה למאבקי התחתית, זאת שנמצאת מתחת לקו האדום, והתרחקה ממנה עד כדי 6 נקודות. לאחר השישייה הכואבת שספגו מהפועל תל אביב בשבוע שעבר, החניכים של גיא לוזון העניקו לעצמם מקדמה לא רעה לקראת פתיחת משחקי הפלייאוף התחתון בשבוע הבא.

לוזון בעצמו הגדיר את המשחק ככזה שהוא "על עונה שלמה" וידע טוב מאוד למה התכוון. למרות מחצית ראשונה טובה יחסית, בהמשך שחקניו הלכו אחורנית והסתכנו בכך שאשדוד התקרבה לשער של צחי גיגי כמה פעמים. תסריט של איבוד נקודות לקבוצה מעיר הנמל הוא הדבר האחרון שהיה מתקבל על הדעת בפ"ת, אך הקבוצה הביתית לא איבדה את היתרון שלה באצטדיון המושבה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוזון: ״עוד לא הבטחנו את ההישארות״

"עשינו צעד חשוב מאוד בדרך להישארות", שמחו באיפוק בפ"ת. "6 נקודות זה פער משמעותי להתחיל איתו את הפלייאוף, אבל אנחנו לא ממהרים לחגוג כי חלק מהקבוצות הפלייאוף כבר סיימו את המאבקים שלהן ולא בטוח שאשדוד ובני סכנין לא יגנבו מולן ניצחונות פה ושם. לא חגגנו יותר מדי את הניצחון הזה כי היינו אמורים לנצח אותם, אם לא היינו מנצחים כאן זה היה אסון. לא היינו כל כך טובים, פשוט הם היו הרבה יותר חלשים, אבל זה לא משנה כי היינו צריכים רק לחזור למסלול".

מי שזכו למחמאות במכבי פ"ת היו בעיקר האריסון מנזלה שבישל את השער הראשון ("הוא עושה מה שהוא רוצה באגף, עובר שחקנים בלי לראות אותם בכלל"), ארמנדו קופר שכבש את השער השני, עידן אדהנני וגידי קאניוק, שחזר להרכב והוכיח כמה היה חסר.

גידי קאניוק עם הכדור (חגי מיכאלי)גידי קאניוק עם הכדור (חגי מיכאלי)

אגב, קאניוק גם היה מעורב בתקרית המוזרה שהתרחשה לפני הפנדל שחתם את תוצאת המשחק, כאשר אי הבנה בינו לבין קופר ופרנק במבוק, שגם הוא שב ל-11, הובילה למיני-עימות. לוזון הנחה לפני המשחק שבמצב של פנדל קופר יהיה זה שיבעט, קאניוק רצה לבעוט בעצמו, אך לאחר מכן המאמן קרא לו והצביע על הפנמי. בעודו אוחז בכדור כדי להביא אותו לקופר כדי שיבעט, במבוק פירש לא נכון את הסיטואציה וחשב שהוא עושה דווקא ולא רוצה לשחרר את הכדור, והתקרב לקאניוק כדי להתעמת איתו, אולם חבריו לקבוצה הרגיעו אותו במהרה. עד מהרה הפנמי עשה את העבודה והכפיל את היתרון עם בעיטה מדויקת לרשת.

בנושא אחר, מוחמד סרסור צפוי לשוב לאימונים מלאים עם הקבוצה ביום ראשון הבא, זאת לאחר שהתאמן בתקופה האחרונה בנפרד מחבריו לאחר שהחלים מקרע במיניסקוס וישתלב בסגל במהלך הפלייאוף התחתון. עומר דנינו, שמחלים בעצמו בקרע קטן בשריר הארבע הראשי, צפוי לשוב בשבועיים הקרובים.

מוחמד סרסור על האלונקה (רדאד ג'בארה)מוחמד סרסור על האלונקה (רדאד ג'בארה)

"זה השער הראשון שלי, היה לי חשוב מאוד לעשות את זה גם לביטחון כי היה קצת לחץ, הגעתי לכאן עם ציפיות להיות חלוץ מוביל ולהוביל את הקבוצה להישארות, אני שמח שזה קרה", אמר אלי אלבז שכבש את השער הראשון במשחק, שער הבכורה שלו בפ"ת. "היה שבוע קשה מאוד כי לקחנו את זה קשה, דיברנו בינינו וגם גיא דיבר איתנו, זה מה שעושים אחרי הפסד כזה, רק שיחות, כי להתאמן אנחנו יודעים איך ולשחק גם, ואנחנו יודעים גם למה הפסדנו. באנו בביטחון הפעם כי גיא וגם אנחנו מאמינים בעצמנו, הצוות החדיר בנו את האמונה ואני שמח שזה בא לידי ביטוי. זה היה ניצחון לא פשוט".

המצב בטבלה לקראת הפלייאוף התחתון: "פער של 6 נקודות זה אחלה, אבל זה לא מספיק. אם טיפה נאבד ריכוז ונקודות, אז הכל יכול לקרות בליגה הזאת. יש עוד שבעה משחקים ואני מאמין שאם נעשה את העבודה שלנו אנחנו נישאר בליגה כי לדעתי אנחנו קבוצה יותר טובה מהקבוצות שמתחתינו והראינו את זה".

אלי אלבז ורועי גורדנה במאבק (חגי מיכאלי)אלי אלבז ורועי גורדנה במאבק (חגי מיכאלי)

התקופה הלא פשוטה בחצי העונה הראשונה: "עברתי תקופה לא קלה בהפועל חיפה, לקח לי קצת זמן גם פה כי אני יכול להודות שהייתי בטוח בראש שלי שאני מגיע להיות חלוץ מוביל. הייתי על הספסל והורדתי רגל מהגז, אבל לאט-לאט חזרתי לעצמי. נותנים לי את כל האמונה ואת כל הכוח, כל הזמן מדברים איתי ותומכים בי, זה הכי חשוב".

תרומתו לסיטואציה המוכרת עבורו, כאשר היה במאבקי תחתית עם הפועל כפר סבא ועם אפולון סמירניס: "אני רגיל. זה מה שאני רוצה בסופו של דבר להוכיח את עצמי ולתרום ברגעים האלה כי באמת הייתי בזה ואני יודע מה צריך לעשות. מפה אנחנו ממשיכים הלאה. אני מקווה שבמשחק הבא נדע להביא המשכיות, כי אם נפסיד את המשחק הבא ואשדוד ינצחו אז לא עשינו כלום".