בלאגן גדול נוצר במנהלת הכדורסל בכל נושא חלוקת כספי רשת הביטחון בגין הפיצויים על מנויים וכרטיסים לקבוצות, בלאגן שעלול לגרום לכך שגם קבוצות הכדורגל לא יקבלו כספים בזמן הקרוב.

מכבי ראשון לציון, הגיבה לקול קורא שהוציא משרד הספורט בנוגע לכל השגה שיש למי מהקבוצות על אופן חלוקת הכספים, והציגה את השגותיה. את הפנייה ביצעה הקבוצה מעיר היין באמצעות עו”ד איתן ארז, בן דודו של יו”ר הקבוצה יצחק פרי, יחד עם גלבוע/גליל, עירוני נהריה והפועל חיפה. הכתומים למעשה, טוענים שהחלוקה המסתמנת לא הוגנת ולא נכונה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: ״אנחנו לא בשיא אחרי הקיץ האחרון״

על פי ההסכם הנוכחי, החלוקה על הפיצויים מהמדינה מתבצעת על פי מפתח הכנסות לעונת 2018/2019, אך בראשון דורשים שהמפתח יהיה על פי העונה החולפת 2019/2020. ב-18/19 ההכנסות של ראשל”צ בגין כרטיסים ומנויים הסתכמו ב-562 אלף ש”ח בלבד, ובקבוצה טוענים שהעונה, עוד לפני משחקי הפלייאוף נרשמו הכנסות של כ-800 אלף ש”ח, שהיו צומחות עד למיליון אם היה קהל.

על פי טענת הפיינליסטית של ליגת ווינר סל, בחלוקה הנוכחית אמורה מכבי תל אביב לקבל 18 מיליון ש”ח, הפועל ירושלים 8 מיליון, הפועל ת”א 2.8 מיליון והפועל חולון 2.5 מיליון. יצחק פרי אמר על כך ל-ONE: “החלוקה הזאת, בדרך הזו, נועדה לחזק את החזקות ולפגוע בשאר. אני דורש הוגנות, שתהיה חלוקה כמו שצריך. יש 5 מיליון ש”ח תוספת והיו צריכים לחלק אותם לכל 9 הקבוצות הנוספות ואז היו פותרים הכל, אבל לא רוצים לעשות את זה”.

יצחק פרי (רדאד ג'בארה)יצחק פרי (רדאד ג'בארה)

עוד הוסיף יו”ר ראשל”צ: “אני נגד מלחמות, אבל אנשים ירדו מהפסים במנהלת והחלוקה לא הוגנת. אני 44 שנה בכדורסל ואמרתי לרמי כהן ‘ב-8 שנים במנהלת העליתי פעם משהו לטובת ראשל”צ?’ והוא השיב שלא”. 

ישיבת המנהלת התפוצצה לאחר שלא נמצאה הסכמה ואנשיה לא הגיעו להבנות. פרי מאיים להגיש בג”ץ בנושא ואם יממש את איומיו, המהלך יפגע גם בקבוצות הכדורגל שפועלות תחת אותו קול קורא. אגב, עו”ד ארז אמור לקבל 5 אחוז מהסכום שיתקבל ממה שהבטיחו לקבוצות, ועל כך הגיב פרי: “ארז היה הוגן, הוא יודע שאין לקבוצות מה לשלם ויקבל את הכסף רק בגין הצלחה. כולם יודעים שהוא בן דודי ואין עם זה בעיה”.