בהפועל חיפה לקחו קשה את ההפסד מול מכבי נתניה ביום שבת האחרון. התחושה הכללית הייתה שיותר מדי שחקנים לא ממש הגיעו למשחק. המאמן חיים סילבס קיים אסיפה  נוקבת במהלכה הראה קטעי וידיאו עם דגשים על אלמנטים שחסרו במשחק מול נתניה כמו אגרסיביות, חזרה לעמדות ונחישות.

"בלי אותם אלמנטים שאיפיינו אותנו לא נצליח להביא נקודות. המשחק מול נס ציונה יכול לתקן את התחושה והתוצאה הלא טובה מול נתניה. אנחנו לא מדברים על מטרות רחוקות כגון פלייאוף אלא רק על המשחק הקרוב".

בהפועל חיפה יודעים היטב שמולם תתיצב קבוצה שנמצאת בקו עלייה. מהסגל יעדרו גילי ורמוט שטרם התאושש מפציעה כמו גם אלמוג בוזגלו שיעלה היום על שולחן הניתוחים ויקח מספר חודשים עד אשר יחלים. במצב דברים שכזה, המאמן עשוי לבצע מספר שינויים בהרכב במטרה להחזיר את הקבוצה ליכולת הטובה של לפני המשחקים  מול מכבי ת"א ונתניה. מידת כשירותו של לירן סרדל שהוחלף במהלך המשחק תיבחן. בכל מקרה נראה שגל אראל שנכנס כמחליף והיה טוב ימשיך לקבל קרדיט. 

לקראת ינואר החלו החיפושים אחרי שני שחקנים, ישראלי וזר בתפקיד הקשר והחלוץ .קווין טאפוקו שמסומן לעזוב כמו גם אמרי וולשמן עלולים לשלם את המחיר במידה ועד ינואר לא יחול שיפור דרמטי ביכולתם .