הפועל חיפה המשיכה בהכנות לקראת המפגש מול עירוני קריית שמונה של קובי רפואה בשבת ב-15:00. החבורה של חיים סילבס תחסר את גילי ורמוט, ניקולה גולאן וגיא משפתי הפצועים, כאשר גם בן והבה המורחק, פצוע ולא לקח חלק באימון היום (חמישי). נכון לכרגע, מסתמן כי לירן סרדל יעלה ב-11 כבלם וגל אראל יפתח בקישור. 

סילבס שפוגש את האקסית שיתף לקראת המשחק: “יש לנו דינמיקה טובה ובכלל אם הקבוצה מנצחת בשבוע שעבר גם בתנאים לא פשוטים במיוחד לאחר הכרטיס האדום זה סימן טוב. עוד ניסינו להחביא את החשש שלא ניצחנו במשחקי בית ולא ניצחנו הרבה זמן את הפועל תל אביב אבל זאת הייתה משימה אחת למשהו משמעותי יותר. בסוף מרץ נקבע המיקום המשמעותי. השחקנים הבינו במשחק האחרון שדרך החיבור וההקרבה נוכל לנצח”.

חיים סילבס (עמית מצפה)חיים סילבס (עמית מצפה)

השיחה שקיים עם עדן בן בסט לפני שהצטיין מול הפועל ת”א: “אני לא חושב שעדן הצטיין  בגלל השיחה וכמו שיואב לא לוקח קרדיט בגלל הצניעות אז גם אני והשחקנים רוצים בעצמם בכל משחק לנצח ולשמח את הקהל. הם מנסים לעשות את זה בכל שבת ולפעמים זה מצליח יותר ולפעמים פחות. בקשר לשיחה, ניסיתי להוריד מעדן ומעוד שחקנים את הלחץ ומההיכרות שלי עם בן בסט אז לוקח לו זמן להיכנס לעניינים אבל כאשר הוא נכנס אז הוא עושה זאת בגדול”.

“כדי לנצח אנחנו צריכים להפעיל כמה עקרונות וזה אומר לא לספוג קודם כל וגם לתת הקרבה וכאשר נותנים הכל אז אנחנו מנצחים. היריבה קשה וזה לא משנה באיזה מקום היא נמצאת. אנחנו כמועדון מכבדים את היריבה ועל הנייר זה על הנייר ונצטרך בסופו של דבר לעבוד על הדשא. רמת המשחק שלהם לא תואמת את התוצאות. אני חושב שקצת נותנים יותר מדי כבוד למערך”, הוסיף המאמן על ק”ש.

עדן בן בסט, גל אראל וגידי קאניוק (עמית מצפה)עדן בן בסט, גל אראל וגידי קאניוק (עמית מצפה)

עוד אמר סילבס: “יש להם התקפה נהדרת אבל גם לנו יש קבוצה מצוינת. לא נשתמש בתירוצים של חיסרון זה או אחר כי יש את זה גם לקבוצה היריבה ונגיע מוכנים בכדי לעשות את העבודה”.

חיים סילבס (עמית מצפה)חיים סילבס (עמית מצפה)

יואב כץ התייחס לשעה המוקדמת בה יערך המשחק: “זה יכול להשפיע אבל אנחנו עובדים על זה. כדי להתרגל לשחק בשעה כזאת אז אנחנו מתאמנים בשעה שקרובה למשחק”.

היריבה: “קבוצה טובה עם מאמן טוב ויהיה קשה. נלחמנו חזק מול הפועל תל אביב וזה היה השיא שלנו וכעת נצטרך להילחם עוד יותר. יש לנו עוד חמישה מחזורים לפני סוף הסיבוב ונלך שלב אחרי שלב. ברור שקשה לעשות רצף כי כל שבוע יש לנו בחינה וצריך לקבל ציון של טוב מאוד וזה לא פשוט”.

יואב כץ (עמרי שטיין)יואב כץ (עמרי שטיין)