ההסתדרות הלאומית הגיעה לסיכום עם ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים בנושא תשלום חל"ת לשופטים, כאשר בתום המשבר יחזרו מאות השופטים לעבוד, זאת כפי שפורסם ב-ONE אמש (שלישי). אמש הגיעו ההסתדרות הלאומית וועד השופטים לסיכום עם ההתאחדות לכדורגל כי בתום המשבר יחזרו כל השופטים לעבודה סדירה.

בנוסף, הושג סיכום באשר לנוהל הגשת הפניה לתשלום מהביטוח הלאומי. במקום שכל שופט יפנה באופן עצמאי לביטוח וידאג לעצמו בנפרד תגיש ההתאחדות לכדורגל פניה קבוצתית בשם כל השופטים.

רן קונפינו, מנהל המחלקה המשפטית בהסתדרות הלאומית מסר: “אני מודה למנכ"ל ההתאחדות רותם קמר ולמנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר כי גילו נכונות לסייע ביחד לציבור השופטים הרחב ובכך להבטיח לה הכנסה בסיסית בתקופה קשה זו. כמו כן, נכונותם לפנות באופן מרוכז וישיר לביטוח הלאומי תחסוך גם לשופטים וגם לביטוח הלאומי טרחה רבה ובזבוז זמן. אני קורא לכלל המעסיקים במשק לאמץ את רוח שיתוף הפעולה יחד עם ההסתדרות הלאומית". 

אורן ברנשטיין, יו"ר ועד השופטים, הוסיף: “הצלחנו לחסוך פרוצדורה מיותרת מקרוב ל1000 שופטים אשר תחת הגעה פרטנית למשרדי הביטוח הלאומי או פניה באמצעות האינטרנט יקבלו את שמגיע לנו ללא בירוקרטיה מיותרת".