ארגון שחקני הכדורגל בישראל בשיתוף מרכז החדשנות קולוסיאום ספורט ישיקו את קורס "ספורט, סטארט-אפ ומדיה", קורס מיוחד לשחקני כדורגל שמטרתו לקדם את הקריירה של שחקנם מקצועיים במגרש ומחוצה לו.

כיום, על אף המשכורות הגבוהות בכדורגל העולמי, שניים מכל חמישה שחקני כדורגל נקלעים לבעיות כלכליות בזמן הקריירה ואחריה (לפי המגזין

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מה תעשה חיפה בינואר כדי לקחת אליפות?

FourFourTwo). התנהלות פיננסית לא אחראית, השקעות פזיזות וחוסר הכרות עם העולם העסקי הן רק חלק מהגורמים לבעיה.

השחקנים שיחלו את הקורס בשבוע הבא, ילמדו על התנהלות פיננסית והשקעות, כיצד ניתן למנף את עולם המדיה והרשתות החברתיות, כמו כן יכירו את המגמות שמעצבות את עולם ניהול הספורט החדש בדגש לתחום הטכנולוגיה בספורט.

ניר אלון, יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות ומושיקו מישאלוף מנכ״ל ארגון השחקנים מסרו: "לא פעם ולא פעמיים אנחנו עדים לשחקנים שמתקשים להמשיך את החיים ברגע שהם תולים את הנעליים, לכן חשוב לנו לתמוך ברמה האישית וגם ברמה הכלכלית בשחקנים שרוצים ללמוד ולהתפתח כבר בזמן הקריירה".

אורן סימניאן, מייסד ומנכ"ל קולוסיאום הוסיף: "יש לנו הזדמנות אדירה שתחום החדשנות בארץ כה מפותח, רק בתחום הספורט-טק פועלות פה יותר מ – 200 חברות. יש היום מגמה שבה יותר ויותר חברות מבינות את היתרונות של העסקת ספורטאים מובילים שמביאים איתם מצוינות, עבודת צוות ובעיקר ווינריות".

בין השחקנים שייקחו חלק במחזור הראשון: דניאל טננבאום (מכבי ת"א), עומרי גלזר (נס ציונה), נאור סבג (הפועל ב"ש), דושאן מאטוביץ' (בני לוד) ועוד שחקנים מובילים מליגת העל והליגה הלאומית