הרבה אוויר השתחרר אמש (ראשון) בסקציה נס ציונה אחרי ניצחונה המשכנע על הפועל רעננה 0:3 בקרב תחתית בין השתיים. החבורה בכתום לא הבריקה, אך מחצית נהדרת הכריעה את התוצאה לטובתם לנגד עיניו של המאמן החדש, ליאור זדה, שישב ביציע. 

נס ציונה הגיעה עם שישה הפסדים רצופים להתמודדות הזו מול היריבה הישירה שלה למאבקי ההישרדות בליגת העל, כשאת שמחת הניצחון בחדר ההלבשה אפשר היה לשמוע גם ממרחקים. למרות זאת, הקבוצה בכתום שעלתה מקום על חשבון רעננה ואינה נועלת הטבלה נכון לעכשיו, לא יצאה מגדרה הרבה בשל העובדה כי הדרך מבחינתה עוד ארוכה כשכבר הבוקר יצאו במועדון לעידן חדש תחת זדה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: ״אני חווה עונה אישית קשה״

המאמן שחתם במוצאי שבת יערוך אימון בכורה רשמי ביום שלישי, כשהיום יערכו השחקנים רק טיפולים והתאוששות שלאחר המשחק. זדה מגיע למועדון ללא צוות משלו ובמהלך היום ישב לפגישה עם ראשי נס ציונה על מנת לבחון מי יהיה עוזר מאמנו לאחר שארז בלפר, מי שהדריך את הקבוצה אמש, עזב רשמית עם סיום המשחק. 

במועדון מאמינים כי אם ימשיכו להציג יכולת כמו אמש, יוכלו לעשות היסטוריה מבחינתם כשהמרחק בינם לבין ״האיזור הבטוח״ בו נמצאת היום עירוני קריית שמונה הוא נקודה בלבד. בקבוצה החמיאו לשחקנים על מחצית נהדרת מבחינתם כשבין הבולטים במחמאות הייתה חוליית ההגנה ושחקני הרכש החדשים יחמיר היקה ודור כוכב. מעל כולם בלט כובש הצמד רז שטיין שגרף שבחים מכל עבר לאחר שהשלים שישה שערי ליגה ושברו בצורת של למעלה מחודש ללא שער זכות לקבוצה כולה. 

שניר שוקר ויחמיר היקה במאבק (חגי מיכאלי)שניר שוקר ויחמיר היקה במאבק (חגי מיכאלי)

לצד היכולת הטובה שהציג, ל-ONE נודע כי הכוכב של נס ציונה שיהפוך לשחקן חופשי בקיץ כבר מצליח לעורר עניין בקרב לא מעט קבוצות מליגת העל, ביניהן גם הפועל חיפה ועירוני ק”ש, שכבר החלו לגשש לגבי הצטרפותו לקראת העונה הבאה. 

״ידענו לפני המשחק כמה הוא חשוב בשבילנו״, סיפר הבלם פרנסיסקו דוטארי שהיה אחד השינויים אתמול על כר הדשא כשפתח על הספסל ונכנס באחד החילופים הכפויים שנעשו כבר בחצי הראשון. ״אם לא היינו מנצחים, זו הייתה יכולה להיות בשורה לא טובה מבחינתנו, זו הייתה התוצאה הגרועה ביותר למצב שלנו. באנו מפוקסים לניצחון, שיחקנו מאוד חכם ואחרי הגול הראשון הכל הלך לנו קל יותר. זה ניצחון שיביא לנו הרבה ביטחון לעתיד״. 

פרנסיסקו דוטארי ודרייס וויטנס מאוכזבים (רדאד ג'בארה)פרנסיסקו דוטארי ודרייס וויטנס מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

השינויים על הקווים: ״החלפת מאמנים זה לא דבר קל אף פעם, לא בשבילם ולא בשבילנו, זה הרבה שינויים בשבועיים אבל בזמן שאתה לא מנצח אז אתה רק חושב איך אתה נשאר בליגה. ידענו שזה יכול להגיע ההחלפה של המאמן, כי זה דבר שקורה הרבה פעמים בסיטואציות כאלו אז נקווה שזה יהיה שינוי חיובי בשבילנו ונישאר בליגה. זה לא השפיע עלינו שהמאמן החדש צפה במשחק, ידענו שהוא יראה וציפינו לזה, הוא בטח יבוא עם רעיונות חדשים, דרכים חדשות ודברים ללמד אותנו כדי לעזור לקבוצה להילחם עד הסוף״. 

כמו כן הוסיף: ״כמובן שאנחנו עצובים שעמיר וארז עוזבים, הם אנשים טובים ואנחנו מכבדים אותם אולי לא הצליחו להשיג את התוצאות הספורטיביות הטובות ביותר, כמובן שאנחנו עצובים שזה גרם לשינוי, אבל המאמן החדש מגיע וכולנו צריכים להיות מוכנים לזה ולתת מאה אחוז מעצמם. ברור שאנחנו מאמינים שנישאר בליגה, אנחנו מאמינים בעצמנו מתחילת העונה וידענו שזה לא יהיה קל וכל משחק הוא גמר בשבילנו עד הסוף אבל אין ספק שאנחנו מאמינים במטרה שלנו״.

רומריק אטו (שחר גרוס)רומריק אטו (שחר גרוס)

בתוך כך, מי שעשה באופן רשמי את הקבוצה הוא המגן שהוקפא רומריק אטו שעזב את ישראל השבוע וצפוי לחתום בגיאורגיה עד לתום העונה שם בחודש מאי. אטו מתכנן לשוב לאחר מכן לישראל ולחפש מועדון חדש שיקלוט אותו אך נכון לעכשיו את העונה הנוכחית הוא ישלים מעבר לים.