הצעד של בית"ר ירושלים לקצץ 20 אחוזים משכרם של השחקנים וכלל עובדי המועדון צפוי לגרור אחריו את שאר קבוצות ליגת העל, שפשוט לא יעמדו במשבר הקורונה ובמשכורות הקיימות בעוד הליגה בהקפאה כמו גם מחלקות הנוער והאימונים נערכים לסירוגין. 

מי שהחלה לפעול בנושא בימים האחרונים היא הפועל חדרה, כאשר ראשי המועדון ביקשו את עזרת השחקנים כדי שהמערכת תמשיך להתקיים במסגרת המשבר הנוכחי, זאת כדי לא להוציא שחקנים לחל"ת (כך יפסידו הרבה יותר כסף) ואך ורק בתקופת זמן המשבר. בעוד חדרה ביקשה מהשחקנים לקצץ 35-40 אחוזים משכרם, השחקנים ביקשו לחשוב על כך והם מדברים ביניהם עד שתתקבל החלטה. באופן כללי ישנה נכונות מצדם, בעוד השיחות ביניהם נמשכות, כאשר מי שמוביל אותם הם מנשה זלקה, אליאל פרץ וחגי גולדנברג.

אליאל פרץ (רדאד ג'בארה)אליאל פרץ (רדאד ג'בארה)

במקביל, מכבי נתניה, שבלי שום קשר תכננה קיצוצים לקראת העונה הבאה בשל עזיבתו של אייל סגל, הקדימה את המאוחר. בעיר היהלומים שוקלים כעת לבצע קיצוץ של 20 עד 30 אחוזים משכרם של השחקנים ועובדי המועדון, כאשר עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנוגע לכך. יש לציין כי בנתניה ממתינים להחלטה סופית בנוגע לליגת העל העונה ואז יתבצעו צעדים בנושא.

שחקני מכבי נתניה (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי נתניה (רדאד ג'בארה)

ההערכות של כמה גורמים בכדורגל הישראלי מצביעות בבירור על כך שרוב קבוצות ליגות העל, אולי מלבד מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע, ייאלצו לקצץ באחוזים הנ"ל פחות או יותר, כאשר הגדולות אולי יוכלו להרשות לעצמן לקצץ קצת פחות. רוב קבוצות ליגת העל עדיין ממתינות לקבלת ההחלטות של האחרות כדי להבין כיצד לנהוג. לאחר שתתקבל ההחלטה לגבי המשך העונה עם המנהלת, וקבוצות נוספות ייכנסו למעגל הקיצוצים – כך אותן קבוצות יקבלו החלטות דומות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ת"א מתאמנת בהתאם להוראות