יעקב בוזגלו, אביהם של קשרי הפועל חיפה והפועל תל אביב אלמוג ומאור בוזגלו, יוצא היום (רביעי) במסר חד וברור בשיחה עם ONE לשחקני ליגת העל בנוגע לאפשרות לקיצוץ בשכרם ומבקש מהם שלא לאפשר זאת.

“בוא נעשה סדר: אני חושב שאחד הדברים שקורים היום, וזה התחיל בבית”ר ירושלים וזה עובר להפועל חיפה ומחר זה הפועל תל אביב והפועל כפ”ס וכך כל הליגה”, התחיל בוזגלו. “הקיצוצים לשחקנים – אסור שדבר כזה יקרה. בראש ובראשונה השחקנים חייבים להיות מאוחדים, לא לקבל שום דרישה. לא של המועדון ולא לחתום באופן פרטני, כי אז יהיה בלבול גדול ויהיה חוסר הוגנות משווע”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ת"א מתאמנת בהתאם להוראות

עוד הוסיף: “זאת הסיבה שכל השחקנים לא הולכים להגיע לשום הסדר פרטני. ההתאחדות, המנהלת וארגון השחקנים חייבים לשבת ולחשוב. לדעתי מוקדם מדי לעשות את זה, כי תמיד נרצה לחשוב על היום שאחרי. ברגע שיהיו שחקנים שיסתדרו עם מועדונים באופן פרטני, התסכול ייראה, גם ככה כולם מתוסכלים. הרי שכר השחקנים מאוד נמוך, לעומת מה שהציבור חושב ויודע. מאוד נמוך. אני בא ואומר – שבו בשקט, אל תגיעו להסדרים. שייצאו הנחיות מסודרות גם מההתאחדות, גם מהמנהלת וגם מארגון השחקנים”.

בוזגלו האב המשיך: “חלק מהשחקנים פוחדים יותר וחלק פחות, והמועדונים לא אוהבים לשלם. כדי שלא נגיע לקטסטרופה, כי תמיד יש את היום שאחרי. כולנו חיים באותה קלחת, כולם ייפגעו בצורה כזו או אחרת. השאלה היא כמה ואיך. ברגע שיוצאת הנחיה מסודרת שמקובלת על כולם, כולם יצטרכו לשאת בעול. אבל ברגע שאחד דורש 20%, השני שולח לחל”ת, עוד מעט ישלחו את כולם לבית תמחוי. אין להם במה להיאחז. לכן אני בא ואומר – בראש ובראשונה זה צריך לצאת עכשיו. לא מחר אפילו. אני יוצא בקריאה: אף שחקן אסור לו לחתום בצורה פרטנית. תחכו למחשבה קולקטיבית. מה בעצם עושים, כולם חייבים לשאת בעול הכבד הזה, אבל שיהיה עם שכל”.

לסיום תהה: “איפה ההתאחדות? איפה המנהלת? איפה ארגון השחקנים? איפה המדינה? אני לא שומע אף אחד. כל שחקן הכי קל היום להפחיד אותו שיש לו משכנתא ויש לו משכורת, ומחר לא יהיה לו כלום. אנחנו חלק מהעם. כמו שנותנים הנחיות דרך משרד הבריאות ודרך הממשלה, חייבת להיות פה ממשלת הכדורגל, איפה היא? הקריאה שלי היא שאף שחקן, בלי יוצא מן הכלל, לא יחתום על שום הסכמה. הוא לא מבין בזה, זה לא דבר שצריך להעסיק אותו. הוא צריך לשבת ולחכות, מה שיקרה עם כולם יקרה גם איתו”.