הנחיות הבידוד הביתי שהוטלו על שחקני ליגת העל והליגה הלאומית בכדורגל וליגת ווינר סל, גררו לא מעט ביקורת, אך היום (ראשון) הקבוצות קיבלו הודעה על הקלות נקודתיות בנהלים, שהושגו בתיאום עם משרד הבריאות.

מדובר בבשורה חיובית למדי עבור השחקנים, שעל פי המתווה המקורי היו מחויבים להישאר ספונים בביתם, מלבד היציאה לאימונים ומשחקים. כעת, על פי העדכון בהנחיות, יוכלו השחקנים לצאת מהבית למרחק של עד 100 מטרים לצורך “התאווררות”, לארח שחקנים מאותה הקבוצה בביתם (ללא אנשים נוספים שאינם משתייכים לקבוצה) וגם להכניס ולאסוף את ילדיהם ממסגרות החינוך השונות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לא בשביל כל אחד: מיטב בעיטות הראבונה

“הקלות אלו ניתנו על מנת לסייע לשחקנים בעת תקופת הבידוד”, נכתב בהודעת המנהלת לקבוצות, שם הוסיפו: “יש להבהיר לשחקנים כי חלה עליהם החובה לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים, על מנת להימנע מחשיפה לנגיף הקורונה, במיוחד בעת היציאה מהבית”.  

כזכור, ירדן שועה ממכבי חיפה תועד כמי שהפר את ההנחיות וגרם למועדון לספוג קנס של 30 אלף ש”ח. בנוסף אליו, גם שחקני כדורסל דוגמת אמארה סטודמאייר, אנג’לו קלויארו וסנדי כהן ממכבי ת”א, וג’ורדן המילטון מהפועל ת”א, תועדו מחוץ לבתיהם, שלא בזמן אימון או משחק, וגרמו לקבוצותיהם לספוג קנס דומה.