אחרי הסערה הגדולה בדרבי הכדורגל (בסיומו האלופה חגגה עם 0:3 מהדהד) ושלל האירועים ביציעים, תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את הקבוצות לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים, כשהדיונים יתקיימו ביום רביעי ב-17:00.

בדוח השופט נכתב: “עצרתי את המשחק עקב זריקת שתי אבוקות לכר הדשא מכיוון יציעי הפועל, בנוסף הודלקו אבוקות בתוך היציע  אשר גרמו לשריפת כיסאות. באותה העת, הודלקו אבוקות ביציעי מכבי, אלו גם גרמו לשריפה ביציע ובנוסף נזרקה אבוקה לכר הדשא. בנוסף, בדקה ה-47 נזרקו כוסות ומצתים לכר הדשא מכיוון יציעי הפועל, כששני מצתים פגעו בגבו של עוזר השופט”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': הגיע לנו יותר, צריכים להמשיך

בדוח המשקיף נכתב: “מנהל האירוע דיווח לי כי בעקבות הדלקת האבוקות נפגעו שני אנשים אשר נזקקו לטיפול רפואי. בעקבות השריפות הנ”ל נזקים נגרמו בשני היציעים. מנהל האירוע מסר לי כי בסך הכל 21 אבוקות הודלקו ביציעים השונים (12 בהפועל ו-9 במכבי). כמו כן, בדקה ה-68 נשמעו למספר שניות קריאות “שתהיה שואה למכבי”.

כמו כן, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את מנחם קורצקי ואת אליסון דוס סנטוס לדין משמעתי בגין התנהגות בלתי הולמת. בדוח השופט נכתב: “לאחר השריקה הבלם החל לקלל (“fuck you, i will kill you”) עם תנועות ידיים והתקרב למאמן, שענה גם הוא בקללות (בן *ונה ו-fuck you), כשלבסוף מאבטחים ואנשי צוות הפרידו בין הצדדים ומנעו עימות פיזי”.