אחרי שהחתימה את גידי קאניוק, בהפועל חיפה לא נרגעים ורוצים להתחזק בשחקן נוסף. השם החם שעל המדף הוא של החלוץ הסלובקי יאקוב סילבסטר. לקבוצה יש אמנם חמישה זרים אבל היא מודעת לצורך הגדול להתחזק בחלוץ רחבה טיפוסי. כרגע מדובר במגעים ראשוניים אבל כאלה שיכולים לקבל תאוצה. כך נודע לראשונה ל-ONE. 

סילבסטר שנחשב בצעירותו לכישרון גדול בסלובקיה, שיחק במועדון הפאר של המדינה, סלובן, שם רשם 77 הופעות וכבש 13 שערים. החלוץ הושאל תוך כדי שהותו במולדתו לחצי עונה לארטמדיה בה הצטיין עם שבעה כיבושים ב-14 הופעות.

ב-2010 חתם בדינמו זאגרב הקרואטית. לאחר שנתיים בהן לא הרבה לשחק, עבר לליגה הגרמנית השנייה שם חזר לפרוח ואף היה מלך שערי הבונדסליגה השנייה. אחרי נדודים בקבוצות מהליגה הזו ומעבר לאולבורג הדנית, בחלון ההעברות של ינואר 2018 הוא הגיע לבית”ר ירושלים, אותה עזב בחלוף שנה, והצטרף לבני יהודה עימה זכה בגביע המדינה.

בעניין אחר. המועדון מהכרמל הודיע היום כי “חברת השילוח הבינלאומית איי.בי.אל לוגיסטיקס בע"מ מצטרפת למועדון כדורגל הפועל התאמה חיפה כאחת מהספונסריות של הקבוצה בעונה הקרובה ולוגו החברה יופיע בגב חולצות המשחק. הבעלים יואב כץ והמנכ"ל אורן שטרלינג ברכו את רפאל סבן, מנכ"ל החברה ואחד השותפים, על הצטרפותו למשפחת הפועל חיפה והודו לו על שיתוף הפעולה, התמיכה והאמון”.