על רקע הניסיון הלא מוצלח למגר את תופעת העישון במגרשי הכדורגל בישראל והתלונות בנושא, יו”ר המנהלת, ארז כלפון, הוציא הערב (שלישי) מכתב לראשי העיר השונים ובו פירט על תופעות העישון באצטדיונים השונים ברחבי הארץ, חידד את הנהלים והנזקים שגורם העישון לאוהדי הכדורגל ובמטרה למגר זאת – ביקש להציב אנשי פיקוח בכל מגרש.

בפנייה נכתב: “עישון כמו החשיפה אליו מוביל לסיכונים בריאותיים חמורים למעשנים ולסובבים אותם. בשל כך התקין המחוקק את החוק (תשמ”ג 1983) למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון אשר אוסר על עישון במקומות ציבוריים ובמגרשי כדורגל. בשנים האחרונות רווחת תופעת העישון במגרשים מה שמוביל גם לחשיפה מסוכנת של ילדים ונוער לנזקי העישון”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוי:הדברים נקבעים במגרש ולא בדיבורים

“אוהדים רבים אינם מגיעים למגרשים עם בני משפחתם עקב מפגע העישון והנזקים הבריאותיים והאחרים הנובעים מכך ובכך יש לפגוע עוד יותר בתושבים ובקבוצות כאחד. לאור האמור לעיל – ובהינתן התופעה הרווחת בכל מגרש ובכל משחק אבקש להקפיד להציב באופן קבוע אנשי פיקוח מטעם הרשות המקומית בכל משחק בכדי לאכוף את קיום החוק, בין היתר על דרך של קנסות למעשנים בניגוד לחוק וזאת לרווחת ציבור אוהדי הכדורגל”.

כאמור, המכתב פנה לרון חולדאי, ראש עיריית ת”א-יפו, ליחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד, לרוביק דנילוביץ’, ראש עיריית ב”ש, לעינת קליש-רתם, ראשת העיר חיפה, למשה ליאון, ראש העיר של ירושלים, למרים פיירברג, ראשת העיר של נתניה, לרמי גרינברג, ראש העיר של פתח תקווה ולאביחי שטרן, ראש עיריית קריית שמונה.