פרויקט חדש של ׳הנבחרת לאחריות חברתית׳ חושף את שחקני ושחקניות הכדורגל הגדולים של ישראל, בראיון על כדורגל ועל החיים, כחלק מהמאבק בנגע הגזענות בכדורגל. טל בן חיים, ששיחק בעונה האחרונה בבית״ר ירושלים, הוא השחקן הראשון מתוך 15 שחקנים ושחקניות שמשתתפים בפרויקט.

בשבועות הקרובים ארגון ׳בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים׳ יציג את שחקני ׳הנבחרת לאחריות חברתית׳ אחד אחרי השני ובסופה של התקופה יוקרן סרטון בהשתתפות כלל החברים בה, שבו השחקנים והשחקניות יפנו לקהל בבקשה שלא להשמיע קריאות גזעניות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טל בן חיים: שרפו לי דגל ישראל מול הפנים

בסרטון הראשון בסדרה, מספר בן חיים על ההסתגלות שלו בכדורגל האנגלי, על העימותים מול מחאות פרו-פלסטיניות בבלגיה והמשמעות של הכדורגל בעיצוב אישיותו. בן חיים אף משמיע אמירה חדה וברורה כנגד גזענות: ״אם אני נתקל בגזענות במהלך משחק, אני מרגיש כאב גדול עבור השחקן. מבחינתי לשמוע בוז לשחקן בגלל צבע העור שלו, אין לזה מקום. את הדבר הזה אנחנו חייבים להפסיק מיד״.

׳הנבחרת לאחריות חברתית׳ הוא פרויקט משותף של ההתאחדות לכדורגל, ארגון ‘fare’ (השלוחה של אופ״א למאבק בגזענות בכדורגל האירופי) ו׳בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים׳ של הקרן החדשה לישראל.

טל בן חיים (מערכת ONE)טל בן חיים (מערכת ONE)

מנהל ׳בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים׳, גל קרפל, סיפר: ״אנו נרגשים להציג את כמה מהשחקנים והשחקניות הגדולים בישראל מייצרים אמירה מאוד חדה וברורה כנגד גזענות בכדורגל. חשוב שאנחנו כאוהדים נוכל ליהנות מכדורגל בסביבה שיכולה להכיל את כולם. אף אוהד או אוהדת, שחקן או שחקנית, לא צריכים להרגיש מאוימים או נלעגים ביציעים או על המגרש בשל מוצאם, צבע עורם, מינם או נטייתם המינית. הכדורגל הוא משחק נקי ועלינו לשמור עליו מפני הרעות החלות של החברה״.