הקאמבק של העונה? אחרי שלא היה בתוכניות בגלל עניינים שלא קשורים ליכולת המקצועית, בלם הפועל באר שבע, שיר צדק, עשוי לחזור בקרוב מאוד לרוטציה של יוסי אבוקסיס. המאמן החדש הבין את הסיטואציה הרגישה בין צדק לבין הנהלת המועדון אלונה ברקת ולאור המצוקה בשחקני ההגנה הוא שוחח עם כל אחד מהצדדים במטרה לסלול את דרכו של צדק בחזרה לקבוצה. אבוקסיס מעריך מאוד את הבלם שכן רצה אותו עוד כשאימן בבני יהודה.

ל-ONE נודע כי נשיאת המועדון אלונה ברקת רואה את השינוי שחל אצל צדק בתקופה האחרונה על כר הדשא ומחוצה לו. צדק, שאחריו מחזרת מכבי נתניה, רוצה להישאר בבירת הנגב למרות התקופה הקשה שעברה ועדיין עוברת עליו. אבוקסיס שוחח עם צדק השבוע ושמע ממנו נכונות להישאר בקבוצה ובמקביל מכין את הקרקע בסביבת ההנהלה.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: מחפשים שחקן שישדרג אותנו

לפני מינויו של אבוקסיס ואפילו בימים הראשונים לאחר מכן הסיכוי היה אפסי וייתכן שכעת ישנה פריצת דרך שעשויה להביא להישארותו של הבלם למרות הכל. בכל מקרה, שני הצדדים בינתיים מעוניינים לשמור על הנושא בפרופיל נמוך. בכל מקרה, צדק לא אמור להיכלל בסגל המשחק הערב (שני) ב-20:00 והחלטה סופית בעניינו תתקבל בימים הקרובים. צדק שותף במשחק אחד העונה בלבד, בגביע הטוטו מול מכבי חיפה בחודש יולי. משחק הליגה האחרון שלו היה ההפסד 4:0 מול מכבי תל אביב במחזור האחרון בעונה שעברה.

מי ששוחרר כצפוי הוא פאוליניו, שהגיע בחלון ההעברות הנוכחי אך נפצע בברכו באימון הבכורה של אבוקסיס. לעומתו, קשר הנבחרת הצעירה תומר יוספי לא משוחרר לפי שעה מהקבוצה. יוספי, שזוכה לחיזורים מלא מעט קבוצות מליגת העל, היה אמור לקבל אור ירוק לצאת להשאלה אחרי משחק הגביע נגד מכבי נתניה. למרות זאת, אבוקסיס מטיל בינתיים וטו על שחרורו, מאחר וזה מאמין ביכולתו של הקשר הצעיר לסייע לקבוצה כחלק מסגל הקבוצה הבוגרת. 

תומר יוספי (עמרי שטיין)תומר יוספי (עמרי שטיין)

אבוקסיס יערוך מספר שינויים, בדגש על מעבר ממערך של חמישה שחקני הגנה לארבעה. המאמן, שעלה במשחק האחרון עם הגנת טלאים, יחזיר להרכב את מיגל ויטור ואת בן ביטון, מה שאומר שמרואן קבהא יחזור לשחק במרכז השדה. 

מי שצפויים לקבל את הקרדיט הם שני המחליפים שעשו את השינוי בגביע - ניב זריהן וחנן ממן. זריהן, ימלא את מקומו של נייג'ל האסלביינק המאכזב ואילו ממן שמועמד לעזוב את הקבוצה לבית"ר ירושלים יפתח במקומו של נאור סבג. מי שעוד יקבל את חולצת ההרכב הוא דוד קלטינס שהרשים נגד מכבי נתניה. 

דוד קלטינס (רדאד ג'בארה)דוד קלטינס (רדאד ג'בארה)

הקבוצה תועמד לדין משמעתי בגין קריאות גזעניות לעבר יונס מלדה במשחק מול מכבי נתניה. בדוח המשקיף נכתב: “עם ירידת שחקני מכבי נתניה מהחימום טרם פתיחת המשחק נשמעו לעברם נהמות מצד אוהדי ב”ש שישבו ביציע המערבי העליון. ממקום הימצאותי לא ניתן להבחין האם הקריאות כוונו לשחקן שחום העור של נתניה (מס’ 11), ברם הקריאות נמשכו כ-15-20 שניות לפחות”.

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס, בן ביטון, עמית ביטון, מיגל ויטור, אורן ביטון, דוד קלטינס, מרואן קבהא, ז’וסוואה, חנן ממן, ניב זריהן ובן שהר.