הנהלת ההתאחדות לכדורגל התכנסה היום (שלישי) לישיבה דרמטית בבית הנבחרות בשפיים ובה יו”ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, הקים את ועדת האיתור לבחירת מאמן נבחרת ישראל החדש במקומו של אנדראס הרצוג שסיים את תפקידו. חסון יעמוד בראש הוועדה.

במסגרת תפקידה, ועדת האיתור תמצא את המועמדים המתאימים לאיוש העמדה החשובה ביותר בנבחרות ישראל ותיצור מאגר של מאמנים אפשריים, מתוכו ייבחר המאמן הבא של הכחולים-לבנים. 

בגלל הוראות הממשלה, הוחלט אמש כי חברי ההנהלה יגיעו לישיבה שתתקיים בבית הנבחרות בשפיים אבל הוחלט שהמשקיפים יהיו רק דרך הזום.

אורן חסון (חגי מיכאלי)אורן חסון (חגי מיכאלי)

לאחר שנבחרה מזכירות, בהנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרו את הקמת הוועדה לאיתור מאמנים לנבחרות ישראל, בדומה להמלצות ועדת דודי כהן, שתכלול בשלב זה את יו"ר ההתאחדות אורן חסון ואת אלי אוחנה. ההנהלה הסמיכה את היו״ר לצרף אדם שלישי לבחירתו. המנהל הטכני יהיה שותף מלא לדיונים וככל שמדובר במינוי מאמנים לנבחרות הצעירות והנשים היא תיוועץ ביו״ר ועדת נשים ויו״ר ועדת הנוער. 

מההתאחדות נמסר: “הוועדה המקצועית בהרכבה הנוכחי תמשיך ותתכנס כדי לקבל דיווחים מקצועיים שוטפים מהמנהל הטכני ולפקח על פעילות נבחרות ישראל, פיתוח וקידום הענף, הכשרות מקצועיות למאמנים ופעילות מצוינות כפי שהיה עד כה”.

מהלך הישיבה 

# רותם קמר המנכ”ל אמר שהם בודקים את הסיפור שפורסם ב-ONE לגבי העובד שחשוד באי סדרים כספיים. כזכור, גם ב-ONE פרסמנו בסוף השבוע כי עוד עובדי התאחדות קשורים לסיפור וכי יש ציפייה שההתאחדות תבדוק את הנושא עד תום. 

שטרן חלובה (חגי מיכאלי)שטרן חלובה (חגי מיכאלי)

# אורן חסון אמר כי יש מאמץ להשאיר את וילי רוטנשטיינר. חלק מחברי ההנהלה לא קנו את דבריו של יושב הראש בנוגע למנהל המקצועי של נבחרות ישראל. 

# במהלך הישיבה אריאל שיימן צרח ללא הפסקה וחברי ההנהלה אמרו כי הם לא מבינים מילה ממה שהוא אומר. בנוסף, חבר ההנהלה, יוסי עזריאל, אמר לחסון: “אתה צריך לעשות חושבים”. 

# מזכירות ההתאחדות החדשה: אורן חסון, שמעון מימון, אלי אוחנה, אריאל שיימן, ברק קנה, אבו יונס, דודי גיל ואלונה ברקת.

# חסון ביקש שיסמיכו אותו ליו”ר ועדת האיתור, אלי אוחנה יהיה יחד איתו בראש הוועדה. כמו כן, ימונה שחקן עבר יחד איתם לבחירת המאמן הבא.

מורן מאירי (חגי מיכאלי)מורן מאירי (חגי מיכאלי)
אלי אוחנה (חגי מיכאלי)אלי אוחנה (חגי מיכאלי)
שרון ניסנוב (חגי מיכאלי)שרון ניסנוב (חגי מיכאלי)
מוחמד אבו יונס (חגי מיכאלי)מוחמד אבו יונס (חגי מיכאלי)
עבד טיטי (חגי מיכאלי)עבד טיטי (חגי מיכאלי)