שחקני ליגת העל והליגה הלאומית בכדורגל מתעוררים הבוקר (ראשון) ליום חדש שמתחיל עבורם כחודשיים שלמים של מציאות אחרת לגמרי. מהיום ועד תחילת חודש יולי, ישהו אותם שחקנים בבידוד ביתי שאמור להסתיים עם תום משחקי הליגות (7-8 ביולי) ועבור שתי קבוצות נוספות, לאחר קיומו של גמר גביע המדינה (10 או 11 ביולי). 

מדובר בצעד חסר תקדים, אך כזה שנועד כדי ששתי הליגות יוכלו להגיע לכדי סיום על כר הדשא. למעשה, מרגע זה, השגרה החדשה של הכדורגלנים תהיה מהבית לאימון ובחזרה. בהמשך זה יתרחב לכך שהם יוכלו לצאת למשחקים ומשם ישובו כמובן לביתם. 

בשלב הזה לא ידוע על מועד בו יהיו הקלות עבורם, אך התקווה של כל השחקנים היא שאם המצב בישראל ימשיך להשתפר ויתגלו חולי קורונה בודדים בכל יום, או שלא יתגלו בכלל, יסכים משרד הבריאות לשחרר את החבל ולאפשר להם לשוב ולנהל חיים רגילים ככל האפשר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מנור סולומון נגד תומר חמד ב"משחק בית"

יש לציין כי שחקן שאינו מעוניין לקבל עליו את הנהלים, יוכל לבחור לעשות זאת ובהתאם לכך קבוצתו תצטרך לקבל החלטה בנוגע לעתידו לעונת המשחקים הנוכחית 2019/20. בזמן שמרבית קבוצות ליגת העל כבר חזרו לאימונים בלי מגע והיום יתחילו אימונים עם מגע, בליגה הלאומית יחדשו היום את האימונים אחרי שהחזירו את השחקנים מחל”ת. 

כזכור – אלה הן ההנחיות המלאות. בראשית מסמך ההנחיות שנשלח לקבוצות נכתב: “בידוד: החל מיום ראשון, 10.5, יכנסו השחקנים לבידוד עד לסיום תקופת הליגה. במהלך תקופה זו השחקנים יהיו רשאים לצאת מביתם לאימונים ולמשחקים בלבד. צוות מקצועי ומנהלתי (מנהלים, עוזרי מאמן, אנשי רפואה, אנשי משק, מנהלה וכיו"ב) וצוות השופטים לא יבואו במגע ישיר עם השחקנים וישמרו על כללי שמירת מרחק ומסיכות, למעט הצוות המקצועי שישתתף בפועל בהעברת האימונים בזמן האימונים ואנשי הצוות והשחקנים אשר יהיו רשומים בטופס המשחק הרשמי בזמן המשחקים, כמו גם צוות השופטים במהלך המשחק”.