כאשר עוד ועוד קבוצות בליגת העל ובכדורגל הישראלי בגלל מודיעות מדי יום על הוצאת השחקנים ואנשי הצוות לחל”ת בעקבות משבר הקורונה, היום (חמישי) נערכה פגישה בין ההתאחדות לכדורגל וארגון השחקנים על מנת לגבש פתרון לבעיית השחקנים והשחקניות.

בפגישה, אותה הגדירו בארגון השחקנים כ”מוצלחת”, בה השתתפו יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, וצוות החירום של ארגון השחקנים בראשות ראש חטיבת הספורט, ניר אלון ומנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף, הוחלט על שילוב כוחות שיסייע לטיפול במשבר.

בנוסף עלה לדיון נושא כדורגל הנשים, כאשר גובש פתרון לבעיית השחקניות, אשר צפויות לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת). אף שלא עבדו במשך שישה חודשים ברציפות, כאשר תעשה פנייה למשרד הספורט ולביטוח הלאומי, על מנת שיכירו באופי המיוחד של שחקניות הכדורגל שמשחקות במשך תקופה קצרה בלבד. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוקאביצה מקבל את תואר שחקן החודש

בכל הקשור לליגות הנמוכות והלא מקצועניות, “סוכם על ניסיון הגעה להסדר כולל להוצאת השחקנים לחל״ת, וזאת על מנת להבטיח להם הכנסה, גם אם נמוכה יותר בתקופה הקשה הזו של חוסר ודאות".

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל אמר בסיום הישיבה: ״התקופה הלא שגרתית בה אנחנו נמצאים מחייבת מציאת פתרונות מחוץ לקופסה. היה ברור כי יש שחקנים בליגות החובבניות ושחקניות שהפגיעה בהם אנושה ולכן התכנסנו וסיכמנו לעבוד יחד אל מול משרדי הממשלה ועם הרשויות כדי לסייע להם. זאת החובה שלנו ואני תקווה כי הנושא ייפתר באופן ההוגן והנכון ביותר״. 

אורן חסון, ניר אלון ומושיקו מישאלוף (מערכת ONE)אורן חסון, ניר אלון ומושיקו מישאלוף (מערכת ONE)

ראש חטיבת הספורט, ניר אלון: ״סיכמנו לפעול ביחד מול משרד הספורט והביטוח הלאומי בעזרת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דויד, על מנת להקטין את תקופת האבטלה לספורטאים, ולהאריך את תקופת הזכאות שעומדת היום לשחקן צעיר ללא משפחה על 50 ימים בלבד".

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף: "הפתרון שגיבשנו לבעיית השחקניות הוא ראוי וישפיע על הענף כולו״. 

שחקני הפועל חדרה (שחר גרוס)שחקני הפועל חדרה (שחר גרוס)