בעקבות העומס הרב שנוצר בכניסות לאצטדיון המושבה במשחק בין סקציה נס ציונה למכבי חיפה ביום שבת האחרון במסגרת המחזור השישי בליגת הבורסה לניירות ערך, ועל מנת למנוע חזרתם של מקרים דומים בעתיד, התקיימה פגישה בין נציגי סקציה נס ציונה ומנהל האירוע לצורך תחקור האירועים.

מקור הבעיה שנוצרה היה בשל העובדה שלמשחק בין העולה החדשה לירוקים הגיעו כ-8,000 צופים של האורחת, כאשר הצפי בפקודה היה ל-6,000 בלבד. על מנת להשלים את הפקת לקחים, נקבעה פגישה ביום חמישי גם עם חברת הכרטיסים ‘לאן’ כשבמקביל התבקשה הנהלת הפועל כפר סבא, שמארחת גם היא את משחקיה באצטדיון, להיערך לפתיחת כל היציעים במשחקם הביתי הקרוב נגד מכבי חיפה.

אצטדיון המושבה (אורן בן חקון)אצטדיון המושבה (אורן בן חקון)

כמו כן, פנתה מנהלת הליגה לעיריית פ"ת ולחברה הכלכלית, על מנת שיאכפו את חוק מניעת עישון באצטדיונים לרווחת ובריאות הקהל. “אנו מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה לחלק מאוהדי מכבי חיפה והעיתונאים שנאלצו להמתין זמן ממושך בכניסות לאצטדיון. נעשה הכל שמקרים כאלו לא יחזרו בשנית לרבות הפחתת תמריצים לקבוצות שלא ייערכו כראוי. אנו מבקשים לנצל את ההזדמנות הזאת ולהצדיע לאוהדים, למשפחות ולילדים שמגיעים בהמוניהם לאצטדיוני הכדורגל מתחילת השנה ושוברים שיאים של צפיה במשחקי הכדורגל מתחילת העונה”, מסרה המנהלת.

בנס ציונה הגיבו להודעת המנהלת: ״בעקבות אירועי המשחק בשבת האחרונה עם מכבי חיפה, הנהלת המועדון סקציה נס ציונה ערכה בדיקה מעמיקה שנעשתה מול חברת "לאן", משטרת ישראל וחברת האבטחה "מעיין אבטחה". מהבדיקה עלה כי הצפי לכמות קהל הצופים של מערך האבטחה למשחק הייתה שגויה. ההערכה וההתארגנות הייתה ל-7000 צופים כאשר בפועל הגיעו יותר מ-10,000 צופים, דבר שגרם ללחץ ועומס רב על הקופות ועל השערים שלא היה מתוכנן”.

“בשעה 19:05, 5 דקות מתחילת המשחק, התקבלה החלטה ע"י מערך האבטחה לפתוח את שערי החירום אשר נמצאים ביציע מס' 4 ו-5 לכל אוהדי חיפה אשר רכשו כרטיס אך נשארו בחוץ. חשוב להדגיש כי הנהלת סקציה נס ציונה לא נתנה אישור או הנחייה לחברת "לאן" למכור כרטיסים לאוהדי חיפה ליציע מס' 5 המשמש את אוהדי נס ציונה. אנו מתנצלים בפני כל אוהדי הסקציה על עוגמת הנפש שנגרמה כתוצאה מהשתלשלות האירועים״.