ארגון השחקנים והשחקניות, באמצעות עורך דין יהב ארגמן הגיש היום (שלישי) ערעור על החלטת הבוררת בעניינה של שוערת הפועל רעננה לשעבר, ספיר כדורי, לפיה הקבוצה שביטלה את החוזה עם ספיר לאחר שחלתה בסרטן, לא תשלם לה את שכרה.

כזכור, ספיר כדורי גילתה כי חלתה במחלה קשה כששימשה שוערת הפועל רעננה. הקבוצה התנערה ממנה וביטלה את החוזה באופן חד צדדי. לפי החלטת הבוררת עו"ד חנית נוב, ספיר לא תקבל את שכרה מהקבוצה. בנוסף, השוערת גם נדרשה לשלם את שכר טרחת הבוררת, בסך 6,000 שקלים + מע"מ. ארגון השחקנים שמלווה את ספיר, העביר לה את סכום טרחת הבוררת, וכעת הגיש ערעור על ההחלטה.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טוב בהכל: רונאלדו קולע סל מרהיב עם הרגל

בערעור ציין הארגון באמצעות עו"ד יהב ארגמן, כי ספיר שימשה כשוערת הקבוצה, לאחר שעברה בהצלחה את כל המבדקים הרפואיים ואף לקחה חלק פעיל בפעילות הקבוצה, עד אשר התגלתה בגופה המחלה.

בארגון השחקנים טוענים כי מדובר בהחלטה תקדימית מוטעית, שלא בחנה את העניין לפי המתרחש בעולם הספורט וכי נעשתה בניגוד לתקנון, באופן חד צדדי וללא כל הודעה מוקדמת:  "לא ניתנה הודעת ביטול רשמית, אלא זנחה הקבוצה את ההסכם וגירשה את התובעת (ספיר כדורי) בבושת פנים". כמו כן, הארגון דורש דיון נוסף בעניינה של ספיר כדורי "למען תוסר העננה הכבדה מעל פסק הבוררות".  

ספיר כדורי (פרטי (מערכת ONE)ספיר כדורי (פרטי (מערכת ONE)

כמו כן, בבקשה לדיון נוסף נכתב: “פסק הבוררות טומן בחובו טעויות משפטיות אשר הנן ייחודיות לדיני ספורט. פסק הבוררות אשר ניתן מתעלם לחלוטין מהעובדה כי השחקנית עמדה בתנאי הסף הנדרשים לתחילת התקיימותו של ההסכם בינה לבין הקבוצה כאשר עברה בהצלחה את מבדקי הבריאות. פסק הבוררות מתעלם כי השחקנית ידעה/חשדה אודות מגבלה רפואית בטרם התקשרה עם הקבוצה”.

ספיר כדורי עצמה אמרה: "הערעור הזה הוא עמידה על העיקרון שלי שלא נוטשים שחקנית שחלתה ומתנערים ממנה. החלטה כזאת לא אנושית לא יכולה להתקיים, בטח שלא בספורט. אני מתכוונת להילחם למען הצדק – לא רק בשבילי, אלא בשביל כל השחקנים והשחקניות בעתיד."

עו"ד יהב ארגמן (רדאד ג'בארה)עו"ד יהב ארגמן (רדאד ג'בארה)

יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות, קארין סנדל: "ספיר נתנה מעצמה והשקיעה, אבל ברגע האמת, כשנזקקה שהקבוצה תעמוד לצידה, קיבלה סטירת לחי מצלצלת ברגעים הכי קשים בחייה. החלטת הבוררת הלא אנושית חייבת להשתנות". מנכ”ל הארגון, מושיקו מישאלוף הוסיף: “אנחנו מחבקים את ספיר לכל אורך הדרך מול העוול הקשה שנעשה לה. לא נוותר, עד שהצדק ייצא לאור."

יו"ר חטיבת הספורט, ניר אלון, שמלווה את כדורי מ-2018, התבטא גם הוא בעניין: “אסור לקבל מצב של התנערות משחקנים ושחקניות במיוחד לאחר שחלו. החלטת הבוררת לא צודקת ובעיקר לא אנושית ומשחירה את כל עולם הספורט בישראל. כל מה שהיא מבקשת זה את הכסף שמגיע לה במסגרת החוזה והחוק ולא יותר מזה. חייב להתקיים דיון נוסף בהחלטה".