תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית הספורט של ישראל נדבר תחילה על מותו הטראגי של קובי בראיינט. בהמשך ובמעבר חדש, נתכונן למשחקה של בני יהודה עם מכבי חיפה. נסכם את המשחק של בית”ר והקללות לרוני לוי ונדבר על מינויו של עדלי מרכוס למנכ”ל מכבי כדורסל. לסיום, נעסוק במינוי של של יוני ארליך לקפטן נבחרת הדייויס. 

טל ברודי: “זה עצוב, מאוד אהבתי אותו” 

שוחחנו עם כוכב העבר של מכבי ת”א, טל ברודי, על המוות הטרגי והפתאומי של כוכב ה-NBA, קובי בראיינט ושאלנו אותו על ההישגים והמורשת של אגדת הכדורסל. 

טל ברודי, ערב טוב 
“שלום חברים”

איך נודע לך על מותו המצמרר של קובי?
“זה היה במשחק של הדרבי, ראיתי את ההודעות שהיו בקהל. זה היה עצוב, חוץ מעולם הכדורסל, אפילו לנשיא ארה”ב”. 

קובי בראיינט (רויטרס)קובי בראיינט (רויטרס)

היה קשר לישראל?
“במיוחד אני לא חשוב, אני ראיתי אותו כל שנה כשבאתי למשחקי ה-NBA. הוא היה בכל אולסטאר ונבחן לשחקן המצטיין”. 

איך הייתי מגדיר אותו?
“אני מאוד אוהב את סטף קרי, אבל קובי עשה הרבה ‘שייק אנד בק’, שינויי כיוון. רוב הנקודות שלו היו באזור 2. היה לו יתרון גובה”. 

קובי בראיינט (רויטרס)קובי בראיינט (רויטרס)

הכרת אותו באופן אישי?
“רק באולסטאר, הוא היה רגיל, רק מרחוק ראיתי אותו. קובי קלע 81 נקודות במשחק אחד, לא רק 60 כמו שהזכרתם קודם. מדהים מה שהוא עשה, אין מה להגיד. המשכורת האחרונה שלו הייתה 29 מיליון דולר. תמיד היה נחמד עם אנשים. מאוד אהבתו אותו. בין התקופה של ג’ורדן ולברון הוא היה כמו הילד האמצעי”.

איפה הייתה מדרג? 
“אצלי תמיד מייקל ג’ורדון אני בוחר ראשון, אבל לא רחוק משם קובי ולברון. ההשפעה שלו הרבה מחוץ לכדורסל. כשאני בא לסין למשל, מכירים אותו. קובי בראיינט עשה גלובליזציה, כשקבוצות החלו לשחק בכל מיני מקומות בעולם. אבא שלו היה באיטליה. גם גר באיטליה כשאבא שלו שחק. הוא בין-לאומי בשביל ה-NBA. בסין ידעו אוצתו כמו יאו מינג, יש עליו שם המון כתבות, על הווירוס וקובי בראיינט”.