כדורגל הנשים בישראל עבר היום חוויה עוצמתית במיוחד, כאשר קבוצת הנשים של צ’לסי האנגלית הגיעה לארץ ופגשה למשחק ראווה את נבחרת ישראל, אותה היא ניצחה 1:3. אך בלי קשר לתוצאה, הייתה אווירה נהדרת ביציעים כאשר נשבר שיא בכמות הצופים במשחק כדורגל נשים בישראל, עם 8,534 נוכחים באצטדיון המושבה.

גבי בורשטיין, מאמן נבחרת הנשים: “הופעת בכורה שלי על הקווים, יותר מ-8,000 אוהדים וצ׳לסי ממול אז הייתה התרגשות גדולה. הבנות באו ופשוט הקריבו מעצמן כדי להגיע לרמה, לדעתי עשו הופעה מדהימה. בואו נהיה ריאלים, אנחנו רחוקים מהם אבל הבנות עובדות מאוד קשה ואני מסכם את זה בזה שהבנות נתנו הכל, שיחקו כדורגל והגיעו למצב-שניים”.

מאמן נבחרת ישראל גבי בורשטיין (חגי מיכאלי)מאמן נבחרת ישראל גבי בורשטיין (חגי מיכאלי)

“אנחנו צריכים לזכור ששיחקנו נגד אחת מארבע הקבוצות הגדולות באירופה”, הוסיף המאמן. “זה היה משחק אימון ראשון מזה שלוש שנים בנבחרת, זה עזר לי בשביל לראות מה הולך להיות לקראת איטליה ועם מי אני יכול ללכת. הבנות עשו לי כאב ראש חיובי כי המון שחקניות נתנו מעצמן ואני צריך לבנות את הפאזל עכשיו כדי להגיע לתוצאה הכי טובה. אני קורא לקהל שיגיע גם למשחקים הבאים ,כי היום ראו שיש פוטנציאל לכדורגל נשים, למרות שזה שעשינו משחק טוב נגד צ׳לסי לא אומר שננצח את איטליה. נעבוד, זה תהליך לטווח ארוך, אז צריך להמשיך לעבוד במהלך כל השנה”.

ורד כהן, שכבשה את השער המצמק בנגיחה מצוינת: “הייתה חוויה עוצמתית, התכוננו לזה שבוע. יש פה המון בנות צעירות שבשבילן זו בכלל חוויה מיוחדת, וגם לנו הוותיקות שלא חווינו דבר כזה. זה משהו שלא קרה כאן אף פעם, אני שמחה שזה קרה למרות שאנחנו עדיין לא איפה שאנחנו רוצים להיות. מבחינתי, כדי שהנבחרת תהיה ברמה גבוהה ותספק תוצאות טובות נגד נבחרות גדולות זה מתחיל בבית, בליגה שלנו, ובשביל זה צריך לקבל את התמיכה שהיום היא לא שוויונית. אני מקווה שעם המאבק שאנחנו עושות והחשיפה שהייתה היום אז תהיה התעוררות, יהיה שוויון אמיתי ודחיפה בדיוק כמו אצל הגברים, כי אנחנו לא דורשות מעבר לזה״.

קפטנית צ׳לסי, מגדלנה אריקסון, סיכמה את המשחק והביקור בישראל: “אנחנו שמחות שגרמנו בביקור הזה ליותר ויותר אנשים להתחבר ולהתעניין בכדורגל נשים, כמו שהמונדיאל בקיץ עזר גם כן. כדורגל הנשים בעלייה והוא מתחיל להתפרס ברחבי העולם אז אני מאוד מקווה שגם ישראל תצטרף ותתחבר לזה כי גם ראו היום שהנבחרת עשתה הופעה מצוינת מבחינתן. שמחנו לקחת חלק בעוד פעילויות כאן שהם מעבר לכדורגל זה כל כך מיוחד ומדהים שיש לנו את היכולת לעשות את זה”.

מגדלנה אריקסון בועטת (חגי מיכאלי)מגדלנה אריקסון בועטת (חגי מיכאלי)