לרגל פתיחת משחקי אירופה במינסק בסוף השבוע הקרוב, הוועד האולימפי בישראל קיים היום (ראשון) בשיתוף שגרירות בלארוס מסיבת עיתונאים מיוחדת בתל אביב. מדובר בפעם השנייה שהאירוע הזה מתקיים, כשנה לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, והפעם הולכים לייצג את ישראל 32 ספורטאים. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כרמי: ״המטרה במינסק - 3 מדליות״

עיר הבירה מינסק תארח את המשחקים ומעל 4,000 ספורטאים מ-50 מדינות יתחרו שם על 200 מדליות ב-15 ענפים שונים, כאשר חלק מהתחרויות הן אליפויות אירופה ועשויות להשפיע על הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו באופן ישיר. מבחינת המשלחת הישראלית, המטרה היא להשיג בין שלוש לארבע מדליות ולהופיע בחמישה עד שבעה גמרים.  

שגריר בלארוס בישראל, ולדימיר סקוורטסוב, אמר: “אנחנו מאוד שמחים לארח את משחקי אירופה ה-2. כל המתקנים בבלארוס מוכנים לקבל את הספורטאים והאוהדים. אנחנו מצפים לאירוע הזה ומקווים להצלחה גם של הנבחרת הישראלית למשחקים הללו, הרי שלמדינת ישראל יש קשרים היסטוריים עמוקים איתנו”.

יגאל כרמי, ולדימיר סקוורטסוב ויעל ארד (חגי מיכאלי)יגאל כרמי, ולדימיר סקוורטסוב ויעל ארד (חגי מיכאלי)

יו”ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, הודיע רשמית על שינוי את הציפיות מהמשלחת, בעקבות העבודה שכמות הספורטאים המשתתפים ירדה, בין היתר כתוצאה מהחלטת איגוד הג’ודו שלא לשלוח את בכירי הספורטאים לאליפות אירופה שתערך במינסק. “מבחינתנו, המטרות שלנו הן לחזור עם שלוש מדליות לפחות ולהופיע בחמישה עד שבעה גמרים”, אמר כרמי.

“הורדנו את הציפיות בהתאם, לפי הערכה מקצועית”, הוסיף היו”ר. “ברגע שהג’ודו ויתר על השתתפות של כמה מהנציגים שלו אז הורדנו גם את הציפיות שלנו כמובן. אני לא מאוכזב מההחלטה של ענף הג’ודו, זו החלטה מקצועית עניינית ואני מכבד אותה. התחרויות בזירה האירופאית מאוד חשובות לנו, גם כי זו הכנה ראויה למה שיהיה באולימפיאדת טוקיו. אנחנו מאוד מתרגשים לקראת התחרויות הללו”.

מישה זילברמן ואנדריי מדבדב (חגי מיכאלי)מישה זילברמן ואנדריי מדבדב (חגי מיכאלי)

שחקן הבדמינטון האולימפי, מישה זילברמן, שיישא את דגל ישראל בטקס הפתיחה, סיפר: “מבחינתי, זה הולך להיות אחד מהרגעים המיוחדים בכל הקריירה שלי. במינסק אתחרה למעשה באליפות אירופה שתהיה כחלק ממשחקי אירופה, כך שכל האתלטים הטובים אמורים להיות שם ולכן חשוב לי להתחרות בבלארוס ולהשיג תוצאה טובה. אעשה את המקסימום שלי. אם אעשה תוצאה טובה במינסק, אפשר לומר שאני אהיה ב-90 אחוז בטוקיו 2020 כי התחרות הזו משפיעה על הדירוג האולימפי. היא אחת משלוש החשובות ביותר בענף שלי”.

המתעמל אנדריי מדבדב הוסיף: “זה כבוד גדול להיות חלק מאירוע כזה. זה אירוע גדול עבורי וגם עבור התנועה האולימפית. אני מאוד מתרגש להיות שם כי זו הזדמנות טובה עבורי להרגיש מה זה כפר אולימפי ואיך המשחקים האולימפיים הולכים להיראות, בזמן שאני מנסה להגיע לטוקיו בעתיד. זו תחרות שיכולה לבנות אותי להמשך, הטופ של הספורטאים באירופה יהיו שם וזה יהיה מאוד מאתגר ומעניין. אני מרגיש מצויין. אם אעשה את מה שאני צריך לעשות, אני מאמין שאגיע לפודיום. מדליה תהיה משמעותית עבורי כי היא תקדם אותי הלאה. מבחינתי, המשחקים האולימפיים בטוקיו הם מטרת חיי ומשחקי אירופה זו עוד תחנה בדרך”.

ולדימיר סקוורטסוב, יגאל כרמי, מישה זילברמן ואנדריי מדבדב (חגי מיכאלי)ולדימיר סקוורטסוב, יגאל כרמי, מישה זילברמן ואנדריי מדבדב (חגי מיכאלי)