השחיין אהרון גרינברג הגיש היום (ראשון) תביעה לשחרורו מאגודת דולפין נתניה, זאת משום שלטענתו האגודה מחזיקה בו כבן ערובה ומסרבת לאפשר לו לעבור לאגודה אחרת. כעת, גרינברג ביקש מהמוסד לבוררות של איגוד השחייה להתערב בסוגייה ולאפשר לו להשתחרר מהרישום  בחלון ההעברות שיהיה בחודש אפריל הקרוב.

גרינברג בן ה-24 מתמחה בעיקר במשחים הקצרים, דוגמת 50 חופשי. את התביעה הגישה בשמו עו”ד רקפת קופרמן. לטענת השחיין, בחוזה שנחתם בעבר נקבע תנאי לשחרורו, לפיו אם לאחר תום תקופת החוזה, לא ייחתם חוזה חדש עמו, אז הוא יוכל להשתחרר מהאגודה לבקשתו.

אלא שלפי כתב התביעה, מאז שפג תוקפו של החוזה, האגודה לכאורה מסרבת לחדשו. בכך למעשה, לפי לשון תביעת הבוררות, “הנתבעת מחזיקה את השחיין כשבוי בידיה, מתעמרת בו ומאיימת לחסל את הקריירה המקצועית שלו, בסירובה שלא כדין למסור לו את טופס שחרור ואת כרטיס השחיין שלו. התנהלות הנתבעת פוגעת בתפקודו, בבריאותו ובשלוות נפשו”.

בתגובה לכתב התביעה, מדולפין נתניה נמסר: “מדובר בהתנהלות מחפירה של שחיין. השחיין קיבל מאיתנו הון עתק, השקענו בו, כולל עד לפני מספר שבועות, דאגנו לטיפולו, לקידומו, לשיפור איכויותיו ויכולותיו. השקענו בו קרוב לארבע שנים את כל מה שיכולנו להשקיע. כמו שמצפים מאגודות שיתנהלו בהוגנות כלפי ספורטאים, אנו סבורים כי גם הם צריכים לנהוג בהוגנות כלפי האגודות. עצם העובדה שהעניין התגלגל למקום שכזה מפתיעה ומאכזבת”.