המשלחת הישראלית באבו דאבי רשמה יום נהדר נוסף היום (שני), עם זכייה בשתי מדליות זהב נוספות בענף השחייה והבאולינג. בנוסף, הוסיפו מדליית כסף בג’ודו. סך הכול קטפה הנבחרת עד כה ב-13 מדליות.

השחיין גיא ורטיקובסקי זכה במדליית זהב במקצה 1500 מטר מים פתוחים ושחקניות הבאולינג ארן בר פלד ושוש נדב זכו במדליית זהב בתחרות זוגות (Unified) הג'ודוקא לבב ברקן זכה במדליית כסף.

לבב ברקן לאחר הזכייה (באדיבות ספיישל אולימפיקס ישראל) לבב ברקן לאחר הזכייה (באדיבות ספיישל אולימפיקס ישראל)

נבחרת הספורטאים הישראליים ממשיכה להביא הישגים לתחרות ה'ספיישל אולימפיקס"- אולימפיאדה המיועדת לספורטאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית באבו דאבי.

גיא אמר אחרי הזכייה המרשימה:" זאת הפעם הראשונה שאני זוכה במקצה מים פתוחים וזה מעמד גדול עבורי. אני מתרגש מאוד ושמח על הזכייה".

הג'ודוקא לבב ברקן קטף מדליית כסף בקטגוריית משקל של עד 80 ק"ג. לאחר שניצח את היריב מהולנד בקרב הראשון ואת היריב השוויצרי בקרב השני, הפסיד לג'ודוקא גדול המרשים מפינלנד מולו התחרה בקרב השלישי. ברקן, בגובה 1.50 בלבד נתן פייט בקרב מול אותו יריב. לאחר שהתבשר כי זכה במדליית כסף ברקן התקשה להסתיר את ההתרגשות ופרץ בבכי. לישראלי זוהי המדליה השלישית שהוא קוטף לאחר שזכה בעבר במדליית כס וזהב באולימפיאדות שהתקיימו בסין ובאתונה.

הג’ודוקא הישראלי סיפר אחרי הזכייה הנהדרת: “היה לי פייט קשה, יש פה יריבים מאוד חזקים. היה לי לא פשוט אבל אני שמח על הניצחון".

ארן בר פלד ושוש נדב (באדיבות ספיישל אולימפיקס ישראל) ארן בר פלד ושוש נדב (באדיבות ספיישל אולימפיקס ישראל)

המשלחת הישראלית מגיעה להישגים אשר ראויים לשבח בתחרות ועד כה קטפה 13 מדליות סה"כ בשלושה ענפי ספורט- 3 מדליות זהב, 2 מדליות כסף ו-8 מדליות ארד. נבחרת הכדורסל שמייצגת את ישראל, העפילה אתמול אף היא לשלב הבא ותשחק מול נבחרת קנדה בחצי הגמר.

שרון בלנגה לוי מנכ"לית "ספיישל אולימפיקס ישראל" המלווה את המשלחת באבו דאבי: “הלב מתפוצץ מגאווה. הספורטאים שלנו מפגינים יכולות יוצאות דופן ומרגשים אותנו בכל זכייה מחדש. אנחנו בטוחים שנחזור עם הרבה גאווה למדינה והיעד שאנחנו מסמנים כבר עכשיו הוא להגיע לאולימפיאדת ברלין ב2023 עם משלחת של 120 ספורטאים ישראליים. אני רוצה להודות למשרד הרווחה שתומך בנו ושותף אמיתי לדרך שעשינו מאז פתיחת ספיישל אולימפיקס מחדש".