שיוט מדמבליק המסורתי שבהולנד הסתיים היום (שבת) עם מקום אחד של ישראלי על הפודיום ופספוס קטן. אומנם היקף המתחרים השנה היה בינוני יחסית, אך הגולש יואב עומר זכה במדליית הכסף בתחרות ויואב כהן סיים במקום הרביעי.

יואב עומר התקדם תוך כדי התחרות אחרי שפתח ביכולת פושרת, ולבסוף זכה במדליית הכסף. כהן רשם אתמול יום מעולה (1, 1, 4) בתנאים מאוד לא יציבים ובכך הספיק להיות קרוב למדליות, אבל סיים רק רביעי. תום ראובני סיים במקום התשיעי, אופק אלימלך במקום ה-12 ואיתי כפרי במקום ה-16, כך שמדובר בנציגות מכובדת לנבחרת של גור שטיינברג במקומות הראשונים.

יואב עומר (באדיבות איגוד השייט)יואב עומר (באדיבות איגוד השייט)

מי שניצח בתחרות היה קיראן בדלואה ההולנדי, שנחשב לאלוף אירופה ולסגן אלוף עולם. חוץ ממנו, דוריאן ריסלברג שמגיע גם הוא מהמדינה המקומית ונחשב לאלוף אולימפי, אלוף עולם וסגן אלוף אירופה, התחיל חזק אך דעך בעיקר אתמול, וסיים מחוץ לפודיום.

מאמן הנבחרת, גור שטיינברג: "עומר מסיים תחרות טובה. התחיל להצטיין רק מאמצע התחרות, אבל הצליח לעשות את העבודה במיוחד היום בשיוט המדליות. שלושה חברי נבחרת הראו יכולות השגיות מצוינות בחלקים מהתחרות. אנחנו ממשיכים להתקדם".

בתוך כך, בהייר שבצרפת הסתיימה אליפות אירופה לנוער בסירת הלייזר עם נגינת 'התקווה' בזכות כישרון נוסף מתוצרת הפועל שדות ים. יוגב אלקלעי, רק בן 15, הוכתר כאלוף אירופה עד גיל 18 כשעל הדרך הוא מוכתר גם כאלוף עד 16. חניכו של המאמן גל קלרפלד ניצח בארבעה שיוטים מתוך 12 בריביירה הצרפתית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יוגב אלקלעי אלוף אירופה בשייט סירת לייזר

באליפות ישראל לנוער בגלשני רוח הוכתרה בנהריה לינוי גבע המקומית, ובנערים זכה ליאם שגב משדות ים בתחרות בה השתתפו 127 גולשות וגולשים בגילאים השונים. 237 שייטים נאבקו על מקום בסגל נבחרות ישראל הצעירות במסגרת שיוט עמוס באשדוד בדגמי 420, לייזר ואופטימיסט.

גילי אמיר, יור איגוד השייט: "יום גדול לשייט בישראל. ברכות לכל המדליסטים בכל רחבי הגלובוס וכל הכבוד למאמנים גור שטיינברג וגל קלרפלד על הדרך. למאות השייטים הצעירים שהתחרו בנהריה ובאשדוד יש לאן לשאוף".

יוגב אלקלעי (הייר פראנס)יוגב אלקלעי (הייר פראנס)